Návštěva (2015)

Letos jsem neměl na MFDF na výběr dokumentů moc štěstí, ale tenhle snímek mě docela nadchnul. Co se to s váma děje lidi? Přece ta autenticita, realní představitelé OSN, politici, vědci a nakonce právník, který deset let řeší právní otázku setkání dvou ras a základní úmluvu... to všechno dohromady tvoří celkem geniální autentickou výpověď o dnešní době. O to přece v dokumentu jde a Finové to uchopili smrtelně vážně, dobře a VĚCNĚ. Kdy už lidi pochopí, že dokumenty nejsou primárně zábava... ach jo.

Co děláme v temnotách (2014)

Je to výborný. Pro náročnější diváky a milovníky dokumentární kamery komedie k pokpukání. Skvělý nápad jak rozbít hororové téma a celé jeho schéma a převést je do praktických/realných zkušeností upírských zoufalců. Tenthle koktejl reálna a nadpřirozena dělá slušnou výbušnou směs smíchu. Hvězda navíc za neotřelý nápad.

Ghoul (2015)

Upřímně nechápu, co všichni tak prudí, že se jim to nelíbí. V kině jsem se opravdu lekal a bál, takže klobouk dolů, že česká koprodukce dokáže vytvořit horor takové kvality navozující dojem dokumentu, za což dávám hvězdu navíc.

Lucky Day Forever (2011)

Nejúspěšnější film animátora a tvůrce Aleka Wasilewského, za jehož vzestup může koprodukce z portálu Newgrounds.com. Film uchvacuje svou dystopičností a atmosférou. Rytmus a styl, už může pouze přebít jen skvělá hudba od Australana Edwarda Harrisona. Silný a jednoduchý příběh, hypnotizující charaktery. Potěšující je, že jde o nezávislou produkci. Dost superlativ, film jde shlédnout online a stojí to za to.

Pečený sněhulák (2014) (pořad)

Dávám tomuhle pořadu dobré hodnocení, protože opravdu oceňuji snahu oživit zašlou slávu českého humoru. Je zarážející nakolik jsme neschopni udělat dobrou komedii/pořad. Koneckonců Česká soda je skvělá, ale po deseti letech neustálého točení scének dokola už vás opravdu nepobaví. TELE TELE aneb kudy z nudy vám taky bránici nestrhá. I když vstupy Pečeného sněhuláka velmi připomínají Malou Velkou Británii, leckdy jim nejde upřít originalitu a když jeden připustí jejich absurditu, opravdu se dovede od srdce zasmát. Pochválit můžu i kvalitu postprodukce. I když jsou leckeré vstupy prázné jiné zase k popukání, objektivně bych hodnotil za tři nicméně opravdu oceňuji ten přístup a odklon od zapšklýho a prvoplánovýho humoru a někdy opravdu brilantní scénáře jednotlivých scének většinou spojených s (můj názor) brilantními výkony herce Romana Štabrňáka. Tu hvězdu navíc dávám kvůli zapšklosti zdejšího hodnocení. Lidi nějak přišli o smysl pro humor, nebo co.