Legendy z Dogtownu (2005)

A takhle se dělá průlom. Nádhera. Film, který udělá dojem, ponechá zážitek a donutí člověka stoupnout si na skate nebo na snowboard. Prostě paráda. Osobně za mě: Forever Quiksilver. ;-)

Ninja Assassin (2009)

Myslím, že za úvodní scénu by se nemusel stydět ani Predátor. Efektivní likvidace jednoho protivníka za druhým se mu velice podobala. Poté chvíle nudy protknutá výstřelky sadistického vůdce klanu. Nicméně tréninky dětí by je dříve přivedly do hrobu. Většiny soubojů v temnotě je opravdu škoda, ale u ninjů se to dá omluvit. Vždyť na temnotě je jejich způsob života založen. Abych to shrnul. Spousta, spousta krve. I na mě trochu moc. Hezky zobrazené pojetí ninjů a klanů. Děj o ničem a dialogy taktéž. Trochu přehnané regenerační schopnosti...je tam toho prostě moc nereálného. Film do kina to není, ale na zkrácení jarního odpoledne to stačí.

P.S. Miluji Tě (2007)

Co k tomu dodat. Hilary Swank opět oslnila. Nejen půvabem, ale i hraním. Gerard Butler zase úžasným plánováním a romantickou dohrou. Na to, jak já romantické filmy nemusím, tak mě toto dostalo. Je to fakt super. Každý, kdo má trochu srdce, se na to rád podívá.

Mlčení jehňátek (1991)

Mysteroizní!!! Jak jinak. Úžasná Jodie Fosterová a naprosto klinicky klidný Anthony Hopkins. Kdo neshlédne tento titul, jakoby nežil. Právem je zařazen mezi TOP filmy. Opravdu unikkát v kinematografii. Myslím si, že po shlédnutí tohoto filmu stačí prosté: No comment!!! :-D