Muž se železnou maskou (1998)

Až dneska zjišťuju, že ten film je v modrejch hodnotách a nějak to nepobírám. Já ho miluju od té doby, co jsem ho kdysi poprvé viděla. Jo jistě, historicky je to strašná konina, ale to jsou prakticky všiechna zpracování, že. Jsou tu krásný kostýmy, exteriéry, interiéry a naprosto úžasná hudba. Herci se mi taky líbí, zvláště Irons, a Byrne jako D´Artagnan mě svého času totálně dostal. Pro mě super a řadím ho do mé TOP 10.

Gomora - Série 3 (2017) (série)

Nevím, pocity rozporuplné. Celá třetí série mi přijde slabší od prvních dvou dost citelně. Některé hlavní postavy jsou pryč, dle mne velká chyba. Chápu, že asi nepočítali s takovým úspěchem, tak proto. Na pořádný rozjezd jsem pořád tak nějak čekala a on nepřicházel Souhlas s DonBraso - díl v Bulharsku skvělý, pak se mi hodně líbil předposlední díl a zakončení takové divné. Ano na seriál tohoto typu je to pořád super, ale ten pokles je škoda. Tak uvidíme, jak to bude dál .-)

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Tuhle "starou" původní trilogii jsem viděla, sotva jsem začala chodit. Epizodu první (r.1999) poprvé včera ...Lidi, kteří dospívali až s tou první epkou nikdy nemůžou pochopit, proč je pro někoho tohle kult. Tečka.

Vzestup a pád El Chapa (2016) (TV film)

Skvělý dokument, nutnost pro lidi zajímající se o drogové kartely atd. Doufám, že podle tohohle natočí 4.sérii seriálu Narcos ,-)

Suburra: Krvavé předměstí (2017) (seriál)

Zatím jsem v půlce série ...no samozřejmě Gomorra je lepší, mnohem, ale tenhle seriál je kapku jiný. Jinak natočený, celé uchopení je jiné. Nemám ani tak problém s obsazením nebo hereckým uměním jako s celkovým příběhem - chvílemi dosti nudné, méně akce, více keců, ale pro milovníka žánru určitě nutnost. Aureliano zatím moje TOP postava.

Tenká žlutá linie (2015)

Taková "pohodovka", nic náročného. O chlapech silničářích, kteří si navzájem i mají co říct. Skvělý Damián Alcázar.

Narcos - Bossí strategie (2017) (epizoda)

Lidi neblázněte !!! Co to tu čtu??? :-D Vydržte a budete po zásluze odměněni !!! Já se od toho po čtvrtém díle už nemohla odlepit ...Jak to můžete hodnotit, sotva to začalo??? Za mne naopak ...mnohem, mnohem lepší než Escobar. A to jsem si nikdy nemyslela, že to napíšu ...PS: Scéna z kadeřnictví se hned zařadila mezi moje TOP.

23 Paces to Baker Street (1956)

Původně jsem dala 3 hvězdy, ale včera sem si udělala atmosféru temného pokoje před spaním a film jsem si naprosto skvěle užila. Na dobu, kdy vznikl si myslím dobrý počin, vůbec ne špatní herci, celkem napětí, mlhy nad a v Londýně. Takže jednu přihazuju.

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou (2016) (seriál)

Jako cestovatelka a milovnice zrovinka těchto států musím seriál kvitovat s povděkem. Navíc ač kluci nejsou žádné mediální hvězdy (tedy já je před shlédnutím neznala), natočené je to dobře, a pro "laika" poutavě a zajímavě. A ty sportovní výkony, to fakt smekám. Takže čtyři hvězdy a vůbec se za ně nestydím. Kluci, jen tak dál ...

Lidice (2011)

Něco tomu chybí ...hvězdičky především za Luknára a Rodena.