• Krátkometrážní

Fanda (2013) (amatérský film)

Práce s tím bylo asi dost, jak je vidět, ale aby se tím dal někdo oslovit, muselo by to být především o něčem jiném.

S.P.O.T.: Return (2015) (amatérský film)

Co to bylo? :D Tady mi něco nesedí. Typografie byla úžasná, sice tam byla jedna gramatická chyba, ale v pohodě. A potom najednou střih do obrazu 4:3 .. mobilem by se to možná podařilo natočit i v lepší kvalitě, ale to nebudu posuzovat. Chvilkama jsem měla pocit, že koukám na práci někoho, kdo o filmu ví hodně a pak najednou jako by to převzal někdo jiný, někdo kdo neví lautr nic :D a pak se to ještě takhle několikrát prohodilo :D Děj, ten nikam nevede že jo. Čistě jenom horor to taky není. Dlouhé titulky na začátku, které nás skoro připravují na velkofilm a pak si tam někdo nalije čaj, rozkopne dveře, ve kterých následně stojí kamerový stativ :D projde se po půdě a cosi zapříčiní smrt hlavní postavy :D Jako dobře nás to připraví na něco, ale vzápětí se toho nedočkáme :D

Prežiť v PK (2014) (studentský film)

Ještě v polovině filmu jsem nevěděla o čem je. Scénář nikde nezačíná ani nikde nekončí. Některé okamžiky ze života těchto dvou lidí, jako by tam snad byly zbytečné. Vázne to zkrátka na příběhu, který zde žádný není, nebo který by se nějak dál posouval. Nápad samotný natáčet někoho takového ale není vůbec špatný. Jsou tam dobré momenty, třeba ten v polovině filmu na benzince (nebo kde to bylo), tak to bylo hodně dobře zvládnuté a zahrané. Od úvodu jsem si ale myslela, že sleduju komedii než jenom drama a konec ... ten je nijaký. Kamerově to není až tak zlé. Vidím hlavní zádrhel ve scénáři.

O mojej intuícii (2014) (studentský film)

Nejsem si jistá hlavní postavou, jestli by nebyl lepší někdo, koho si okamžitě oblíbíme a budeme mu fandit a spíš víc než komedie to potom vyznívá jako psychologické drama. Osobně (pokud by to měla být komedie) bych tu postavu víc postavila do příjemnějšího lidského humoru, u kterého si dovedu představit třeba českého herce Jiřího Macháčka. To neříkám, že to měl hrát on, ale je to ten typ člověka, který by od pohledu a svým hraním do takové role sedl. Divák by z něj měl srandu, ale zároveň mu fandil. Závěr je fajn a všechno dobře dopadne, to je v pořádku. Kamerově a barevně k tomu nejsou žádné výhrady, zvukově je to výborné (to je vždycky kámen úrazu u mnohých).

Keď so Smrťou kráča nádej (2014) (studentský film)

Kde se vzala tu se vzala smrt - no dobře no, prostě tam už je. Asi stěží se tu bude hledat něco špatného a spíš by se mohlo už jenom dovylepšovávat. Třeba postava smrti - mohla být něčím na sobě specifická, něčím specifickým u kostýmu, nebo ve tváři. Rozhodně je dokonalé prostředí. Suprový les a víly, které jsou prostě skvělé po všech stránkách. Film možná působí i dobře díky té širokoúhlosti. Kdyby film býval ve formátu 16:9, většina záběrů by působila moc amatérsky. Takhle se to krásně schovalo a je z toho velké plus. Bacha možná na to vyprávění. Když něco vidím v obraze, tak mi to nemusí nikdo pořád popisovat. Po čase něco takového začne nudit, ale ok, tady to ještě nebyl takový extrém. Umírající mi spíš připadá víc jako smrt a smrt jako umírající. Možná kdyby měli prohozené role, tak by díky své vizáži mohli fungovat lépe. Pořád mi tam chyběl nějaký zlom v ději, kdy bych si řekla, aha! Proto on umírá a mohlo by to třeba šokovat, protože po té scénáristické stránce je to takové pomalé usínání i přes to, jak je dobře napsaný vypravěč. Tady je vyvrcholení jedno, a to to na konci. Normální film má dvě zápletky a vyvrcholení potom také dvě a dá se to dostat i do 5. minutového filmu, a tady by to taky bodlo, protože by nám byl víc vysvětlený smysl toho příběhu. Jinak pěkná práce. Zhlédnuto na youtube https://www.youtube.com/watch?v=2xDRWT9dkPI

Quido (2014) (studentský film)

Snad jsem příběh pochopila dobře - proto snad mohli nějaké to slovo přeci jenom říct, aby nám bylo všem úplně jasno, ale bylo to krásné ... dělá to i obsazení, co si budeme povídat a líbili se mi titulky, snad poprvé, co ve studentském filmu vidím tak nádherné závěrečné titulky BOMBA :)

Casting (2014) (studentský film)

Dobré je to především díky hlavnímu obsazení, které maximálně strhává pozornost od ne příliš dobré filmové tvorbě. Největší dojem na mě dělal jeden z posledních záběrů, kde se kamera odzoomovává. Je to ale příjemně odvyprávěné i přesto, že samotný námět není kdovíjaký.

Zapomeňte na Macbetha (2014) (studentský film)

Bych ty smrady tou tyčí seřezala :D Povedlo se to dokonale, člověk se ztotožní lehce s hlavní postavou a chápe ji. Konec zůstává trochu otevřený a nedořešený, ale proč ne.

Elipsa (2013) (studentský film)

Mělo to pěknou pointu a zpracované to bylo čistě.

Cold Hands (2013) (studentský film)

Po filmařské stránce je to super, možná bych trochu ubrala z toho prvního rozhovoru, ten byl moc dlouhý a stačilo toho vědět mnohem míň. Konec byl podle mě takový, jaký měl být .. ale ten věkový rozdíl .. :D :D Na závěrečné titulky se ten font už nehodil. Ale pěkné