• Krátkometrážní

Zapomnění (2011) (studentský film)

První jsem si ani nevšimla, že je to animovaný film. Bylo to ale pěkně zpracované. Vytýkat tomu nic nejde. Možná jenom trochu ten scénář, aby byla myšlenka srozumitelná.

Zatčení (2011) (studentský film)

V úvodu jsou moc velké detaily, scéna se potom stává špatně čitelnou. Škoda je, že roli hlavního bosse nehrál někdo starší a vážnější, někdo, kdo by se do té role hodil víc - přeci jenom se nejedná o parodii. Policista, který si musí pořád držet čepic, aby mu neulítla .. to komedie je :D Rvačka na konci není zrovna věrohodná, jako herecké výkony, ale pravda - zlé také nebyly. A výsledná kolorace natočeného materiálu vychází v celkovém dojmu dobře. Celkově je i vidět, že autoři nad snímek přemýšleli.

Červené tlačítko (2011) (studentský film)

Takový krásný titulkový začátek a potom střih do obrazu 4:3. Není zde kladen takový důraz na estetiku kamery a tvůrci se soustředí především na to, aby to nějak bylo. Ale líbila se mi ta vstupní brána, ta byla pěkná a námět samotný nebyl tak zlý, i když nechápu, k čemu to červené tlačítko bylo, kde se vzalo, co a proč. Na to, že to je z gymnázia jenom, tak to kolikrát dopadne i o něco hůř.

TAG (2010) (studentský film)

Achjo .. ono u experimentu říct, jestli je něco špatně, nebo naopak dobře nejde. Spíš se tu bude platit - líbí / nelíbí. Jistý dojem to může udělat třeba na člověk s fóbií ze stísněného prostředí. Ale jestli to tak je s tím v souladu .. Viděla jsem mnohem lepší experimenty, které zaujaly. Tady opravdu nevím. Je to hlavně o pocitu z toho.

Nebezpečný zájezd (2013) (amatérský film)

:D Achjo. :D Co dodat. V celku to jakš takš prostě nějak funguje a vypráví se příběh. Kamerově je to ale spíš dokument, zvukově nic lákavého, a hercům hraní ve většině případech moc nevěříme. Rozhodně bych to nenazývala hororem ale spíš komedií.

Nezapomenutelný den (2013) (amatérský film)

Říkala jsem si, jestli je to dobrý do takového žánru obsadit hluchoněmé, ale pak jsem si řekla, že to vlastně může být geniální postup, jak následně vyvolat u diváka strach, když se takový člověk může lehce dostat do nesnází. Takže já ten nápad hodně cením, ale aby jsme takový žánr mohli lépe prožít, tak je zapotřebí do něj vnášet víc podmětů, které ho charakterizují, především je lepší, když je to barevné a potom tam musí hodně pracovat zvuk - ruchy prostředí, samotná hudba tam není až tak podstatná. Horor je založený především na zvuku. Nevím jak to brali nebo nebrali autoři vážně, ale určitě to svůj účel splnilo a možná i potěšilo ve výsledku.

Vojín Arahos 4: Rande s osudem (2013) (amatérský film)

Tomu se nemá snad co vytknout :D Škoda jenom toho zvuku, že je jaký je a není kvalitnější. Ale je to neskutečně příjemné sledovat - vydařená kamera, barvy, světlo, první plán, druhý plán jsou tady dokonalé a někdy dovedou i rozesmát.

Akt války / lásky (2013) (amatérský film)

Když už něco takového, tak dabovaného. Většina lidí nechce zkejsnout u filmu čtením dlouhých titulků a i těch 10 minut je potom hodně. Ale jsou pěkné ilustrace - proti nim žádný dišputát.

Hobit 60 (2013) (amatérský film)

Škoda, že ze z toho nevytloukla větší filmovost za pomoci barev. Kamera nebyla vůbec špatná.

tm/min (2013) (amatérský film)

Začátek vypadal hodně dobře a nadějně. Tak, že jsem si říkala, že to bude něco hodně výjimečného, ale potom kvalita začala ztrácet a děj .. nepostřehla jsem.