• Krátkometrážní

Tajemství loňského léta (1997)

Moje hororové "poprvé", na které se prostě nezapomíná! Dodnes je to můj nejoblíbenější slasher vůbec. . .někdo tomu může říkat "guilty pleasure", já tomu říkám hororové béčko v naprostém TOPu! Sedlo mi tu absolutně všechno - boží herecká omladina (na Sarah a Ryana nedám dopustit), námět staré dobré pomsty a samozřejmě parádní soundtrack. Ben Willis je ikona hororových záporáků!

Kdo přežije - Markézy (2002) (série)

Překvapivě skvělá série, ve které se sešlo celkem dost zajímavých hráčů. Někteří měli opět tak výrazný charakter, že jim to nakonec nevyšlo a kmen je vyřadil dřív, než by si oni sami přáli, ale i tak byla radost je sledovat. Jediná věc, která mi lezla krkem - až příliš prvoplánový náboženský fanatismus trojice hráčů.

Thelma (2017)

Podle skvěle nastříhaného traileru a parádního posteru jsem se tešil na film, kterého jsem se bohužel nedočkal. Vůbec nemám problém s artovějšími kousky, ale tohle mi tentokrát nesedlo. Nicméně, tu třetí hvězdu (k traileru a posteru) přidávám za talentovanou hlavní představitelku.

Letní úlet (2022)

Sympatická herecká omladina a pár filmových veteránů (Andie, Dermot, Kate) v příjemné letní jednohubce s fajnově laděným soundtrackem. Jasně, scénář není nijak originální, ale celé je to takové nenáročné a milé. Možná jsem to neviděl naposledy. . .taneček na Get Busy potěšil!

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Páni! Absolutně nevidím důvod, proč bych neměl dát plnou palbu. . .zručně natočené rodinné drama na pozadí jedné katastrofické události. U několika scén mi slušně spadla brada. Skoro až překvapivá spokojenost!

Kdo přežije - Afrika (2001) (série)

Ze začátku jsem se po skvělé Austrálii nemohl nějak zakoukat, otravovali mě tam snad všichni. Navíc dělení v kmeni Sambuřanů na mladé a staré mi přišlo totálně mimo mísu. Ale pak se to kolem pátého dílu zlomilo, soutěž začala mít ty správné grády a já byl dějem doslova pohlcen. Vcelku živočišný výlet na africké safari, kde reálné nebezpečí číhá na každém kroku. Finálová dvojka opět skvělá, stejně jako samotný vítěz.

Kdo přežije - Austrálie (2001) (série)

Ve chvílích, kdy to na Borneu vypadalo jako fajn dovolená, v australském vnitrozemí si soutěžící sahají opravdu na samé dno. V tomto případě už všichni zúčastnění tak nějak dopředu vědi, jak by se tato hra měla hrát, takže postupně vznikají různá spojenectví a aliance. To ale neznamená, že jim to vždycky vychází podle představ. Soutěže začínají být náročnější, příděl jídla menší a odměny čím dál zajímavější. S finálovou dvojicí jsem tentokrát spokojený. A posléze i s Posledním přeživším. Závěrečná Kmenová rada je doslova pompézní!

1917 (2019)

Totální MAJSTRŠTYK aneb I malí lidé dokáží velké věci! Nic víc není potřeba dodávat. . .

Stíny v mlze (2022) (seriál)

Řekl bych, že ČT umí točit určitě i lepší krimiseriály. Jako nenáročná podívaná na pondělní večery ideál, ale jinak se to vyjma finálního dílu a excelentního Miroslava Hanuše celkem halí ve stínech průměrnosti a nezachraňuje to ani výkon Jirky Vyorálka, který mě osobně v celé sérii velmi mile překvapil.

Šéfka (2022) (seriál)

Mezi vším tím seriálovým patosem, který v poslední době Nova natačí, je to světlá výjimka. Rozjezd a první polovina seriálu vypadala hodně slibně, až jsem si říkal, že to nemůže být z produkce stejné televize, která má na svědomí Ordinaci a Ulici, ale druhá polovina Šéfky trochu ztratila tempo i grády, takže nakonec malinko zklamání. Každopádně Kateřině role majorky sedla skvěle! Jsem docela zvědavý, jestli navážou s pokračováním. . .