Madisonské mosty (1995)

Film, ku ktorému mám asi najosobitejší vzťah, zo všetkých možných vzťahov (veď posúďte samy:) pravidelne, totižto, za posledné roky zažívam práve oné (mierne tragické) stretnutia a vzplanutia ako Streep a Eastwood. Ono, samého by ma to ani nenapadlo uvedomiť si to, ale...kamarátka, jednej z mojich posledných Streep-ových, nás a náš "vzťah" presne takto definovala (čiže, zdravím Ťa Ema emalka :) Nuž, pre mňa jeden z naj výkonov Streepovej, a jeden z klasicky dobrých Eastwoodových. Film jednoduchý, no pre mňa o to viac (alarmujúco) zložitý. Svoje slečny/pani (aj také veru bolo, a myslím, že aj bude) Streepové, tu menovať nebudem, ale...zo (svojho rozorvaného) srdca ich pozdravujem....//////////////////////////////////////////////////////// Ale, zároveň Vám všetkým dávam na zváženie, druhú stranu-pohľadu na vec (komentár týpka menom JamesTKirkCobain, na youtube.com, pri traileri k tomuto filmu.....:"What I got out of this movie, is people should never marry assholes just to be married. And if they do make that mistake, they should have the guts to leave those assholes at a moments notice if real love shows up. Seriously, they are quite clear at the beginning her husband and kids are assholes. And in the end you find out she is an asshole as well because she chooses to waste the rest of her life and to be tortured by assholes. "////////////////////////////////////////////////////////////////////////////Takže, možno som asshole, a možno ony sú assholes...who knows ?!? Čas, a on/a, jediný/á, ktorý/á kedy bol/a, je a bude ;-)

Control (2007)

New Order som spoznal skôr, ako Joy Division (objavil som ich až vďaka seriálu Ženy z rodu Gilmorovcov). Ian-Sad(e) soldier of love. Riley zahral Curtisa úžasne. Ďalej nech prehovoria iba slová tej mojej naj od Joy Division:" When the routine bites hard And ambitions are low And the resentment rides high But emotions won't grow And we're changing our ways Taking different roads Then love, love will tear us apart again Why is the bedroom so cold Turned away on your side? Is my timing that flawed Our respect run so dry? Yet there's still this appeal That we've kept through our lives Love, love will tear us apart again Do you cry out in your sleep All my failings exposed Get a taste in my mouth As desperation takes hold Is it something so good Just can't function no more? When love, LOVE WILL TEAR US APART again"

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

S odstupom času, nemám dôvod na menej ako 5*. Mestečko bolo skvelo postavovo poskladané, k postavičkám som si cestu našiel ihneď. Dej bol podfarbený príjemným soundtrackom. Tento seriálik som zachytil ešte počas strednej, a v tom období som nemal problém sa identifikovať s množstvom scén (a nemám tento problém vlastne ani teraz), ktoré padli. BTW-vďaka posadnutosti Lane skupinou Joy Division...som túto skvelú viac (ako len) post-punkovú skupinu vlastne objavil (ďakujem Ti, Ty naša kórejská punkerka :)

Kawasakiho růže (2009)

"Devil in the detail(s)" /Placebo/....Sochař/Bořek má pravdu, ono ten "diabol sa skrýva v detaile". Je Jan Hřebejk najlepším súčastným režisérom v našom bývalom československu-slovenskočesku? Neviem, no pre mňa je jedným z najlepších. Veľa miest, ktoré mi silno pripomenuli Duel Frost/Nixon, len tu tých Frostov aj Nixov bolo oveľa viac. Huba, Chudík...pre mňa najlepší. Chudíkov čeština priam natívna (teda aspoň pre mňa), Hubova hraná - a možno to bol zámer (?). Kawasakiho ruže mnôu po dlhom čase (cca 3 týždňoch) filmového pôstu prvý videný film, mal som teraz také svoje divné obdobie. A ono, dobrý film som si na začiatok "návratu späť" zvolil. Oný ostentatívny odchod Sochářa/Bořka z udeľovania cien, vykúpený nechcením povedať tých XY vyjadrení na adresu laureáta-pre mňa moment na nezaplatenie....kvôli takýmto scénam, filmy milujem(e).

Skandál v katolické škole (2002)

Našlapaný úvod, so stĺpom padajúcim na láhev (možno s whisky, lebo mala tvar ako Ballantines :), a ja spoznávam svojho obľúbenca (Hirsch-a :) ktorý takto iba plní svoju domácu úlohu z matematiky! ha haa-body od christ, hadr :D ako malý chlapec som miništroval (ale po svojom duchovnom obrodení-ktoré prišlo pomerne skoro, som to samozrejme nechal, tak ako celú "svatúú" cirkev!) tak viem pochopiť všetky "miništranské popkultúrne odkazy", tu servírované s riadnou kadenciou. A Jodie Foster ako BADGUY, v komixe ktorý mal rozmrdať všetky Marvelovské (Someone singing my lord Kumbayaa :) ..........neskôr, útok druhej pumy ukáže naším hrdinom, že život je kurva zlý :( ale, aj o tom je dospievanie. Citát na pohrebe, z knihy The Marriage of Heaven and Hell od W.Blakea skvelý, slzy prišli ako na zavolanie. Osobne som tu zažil podobné pocity, ako pri filme Die Welle (2008). Opäť môžem skonštatovať, že presne kvôli takýmto pocitom, mám rád filme...ba čo, priam ich milujem! OST príjemný...na spôsob neskorších filmov, v ktorých sa Emie Hirsch objavil. PS:Medzi Hirschom a Jenou Malone to veľmi prirodzene iskrilo.

Hitler kaput! (2008)

Ty kokod :) hiphop, podsvietené veterány s riadnou hudbou, kurvy :D nóbl diskokluby...wozáap :) ...vitajte v utopistickej 3.ríši! Šurenberg miesto Stauffenberga :) čoby ruský špión...ktorý nie je vôbec v utajení, tancuje ako parketový lev, stále tasí svoj "fuckfinger" :) dá kľudne aj Kalinku v nemčine ako karaoke v bare. (G)Hitler, ktorý šnupe koks....všade samé vychytávky....čajový rituál v lese, pečené zemiaky pripravované v mikrovlnke....techno-GUN KATA prestrelka (ako odkaz na Equilibrium-2002). Americký hipec tu zastupuje, 50 Šiling...neger čoby Ghitlerov osobný DJ, haha. Ani na všade prítomných aziatov s foťákmi v ruke, sa tu nezabudlo :) Tiež tu máme naci-McDonald´s :D A náš špion napustí svoju radistku Ziľku, a dozvie sa to na romantickom pikniku, medzi pohármi vodky (vodka je predsa ruský šampus :)) a jahodami :) dozvedeli sme sa, aj ako môže vzniknúť kruh v obilí, v tvare kosáka a kladiva. Šurenberga má zlikvidovať elitný nemecký robokopický žoldnier...Železný Hans :) Radistku mučia...strihaním jej blond vlasov, ach. Nakoniec samozrejme emigrácia smer Šengenský priestor---treba odstrániť morálne zásady, a prehliadať všetky znaky 3.ríše...a môžete sa parádne zabaviť ;-))

Unplugged: Alice in Chains (1996) (koncert)

Podľa mňa 3.najlepší Unplugged by MTV....Prvý pre mňa božský The Cranberries, a druhý samozrejme Nirvana.

Nirvana Unplugged In New York (1993) (koncert)

Jeden z troch najzásadnejších MTV Unplugged...no u mňa to nie je číslo 1. ale až číslo 2. (Prvým je ten od The Cranberries, a tretím od Alice in Chains). "Jesus Doesn't Want Me for a Sunbeam" pre mňa najlepšie zahratá pesnička celého vystúpenia...

U2 Go Home: Live from Slane Castle (2002) (koncert)

Moje najobľúbenejšie koncertné DVD...a teda aj najobľúbenejší koncert, na ktorom som nebol (such a shame). Naj moment: Sunday Bloody Sunday....a Bonové menovanie obetí onej nedele! Slzy, slzy...slzy! Naj pesnička: Where the Streets Have No Name: nič lepšie zahraté naživo, som doteraz nevidel (a to som už videl kopec DVD koncíkov! Naj-zábavnejší moment, myslím že v: Angel of Harlem, keď týpci hodia z publika čapicu, a tá pristane na hlave Edgeovi, ako "riť na šerbeľ" :) /////////////////////////////////////////////////////// I can't believe the news today, I can't close my eyes and make it go away. How long, how long must we sing this song? How long? Tonight we can be as one. Broken bottles under children's feet, Bodies strewn across a dead end street, But I won't heed the battle call, It puts my back up, puts my back up against the wall. Sunday, bloody Sunday. Sunday, bloody Sunday. And the battle's just begun, There's many lost, but tell me who has won? The trenches dug within our hearts, And mothers, children, brothers, sisters torn apart. Sunday, bloody Sunday. Sunday, bloody Sunday. How long, how long must we sing this song? How long, Tonight we can be as one. Tonight, tonight. Sunday, bloody Sunday. Sunday, bloody Sunday. Wipe the tears from your eyes, Wipe your tears away, Wipe your blood shot eyes. Sunday, bloody Sunday. Sunday, bloody Sunday. And it's true we are immune. When fact is fiction and T.V. is reality, And today the millions cry, We eat and drink while tomorrow they die. The real battle just begun. To claim the victory Jesus won, On a Sunday bloody Sunday, Sunday bloody Sunday.///////////////////////////////////////////////////// Videné najmenej 20x a bude pozerané donekonečna, a ešte ďalej. NAJ KOMENTAR-Gilmour93, úplne vystihol, ako som sa po prvom dopozeraní cítil....chcel som cestu späť TAM v stroji času!!!

Přemluv bábu (2010)

Náhodou, čo chcete - celkom sranda. Ťažko povedať, koho každého by však bolo treba "prehovoriť" :D iste by tých skupín bolo viac ! Ľavica, pravica, stred....čo sa týka môjho pohľadu - celá politka je špinavá! A ak volíme, vždy si prinajlepšom! môžeme zvoliť iba menšie zlo. Tak či onak, politici boli-sú-budú vždy len a iba bábkami. Bábkarmi s malým "b" sú napr. členovia Bilderbergu (http://kicera.blog.sme.sk/c/154216/Skupina-Bilderberg.html)...ALE najväčšia sranda je to, že (iste nie len podľa mňa) aj naši bábkari s malým "b", majú ešte svojich skutočných bábkarov (mimo tento náš malý svet :) To je môj pohľad na "malé pieskovisko našej planétky. Môžete ma nazvať bláznom, psychopatom....čímkoľvek-máte na to právo. Ale to je všetko čo môžete. A zabudol som ešte na jednu vec...ešte sa môžete zasmiať o trošku viac: ZABIJ BABU :D http://www.stream.cz/video/5/460650-zabij-babu/?word_id=1217935 (a je to aj na YouTube, len sa treba lognúť:)