Ajťáci (2006) (seriál)

Zajímavost: Na adrese www.friendface.org najdete ajťáckou parodii na Facebook. Stránka se objevila v 5. díle 3. série.

Co je muž bez kníru? (2005)

Mě se ten film líbil, i když kniha víc. Jednu hvězdu dolů za to, že se ve filmu nacionalistický debil Stanislav stává spíš sympatickou postavou, než idiotem, jakým byl v knize.

Černí (2009)

Pokud si všimnete, tak ve filmu nezazní ani jeden vtip, ani se neobjeví jediný úsměv. Stísněnost a nervozita z toho skutečně kape, přesto to ani Ivo Gregurević a Emir Hadžihafisbegović, stejně jako můj oblíbený Krešo Mikić, nedokážou vyrvat víc než tři hvězdy, nevím proč, ale tehle film mi prostě nesednul, a to mi vůbec nevadí neustálé reflexe oné války v současné jihoslovanské (ex-yu) kinematografii. válka v chorvatsku skončila až v roce 1995, přehradu se teprve chystají odpálit, což se jim nepovede....

Donšajni (2013)

Kdo měl to štěstí a viděl Jiřího Menzela při závěrečném večeru Cinema Mundi v Brně, kdy se ožralej jak troky pokoušel dělat se stejně ožralým Bolkem Polívkou vtipy o Praze a Brně, nemohl čekat nic jinýho - Menzel býval šampion, ale pravý šampion ví, kdy nastal čas odejít. Menzel to bohužel nevěděl a neví dodnes, a výsledkem je tenhle film, popletený předvolební prohlášení nebo ostuda na veřejný slavnostní akci, kdy menzel ošahává zadek starostce a šéfa festivalu mlátí kytkou po hlavě.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Sorry, ale tohle byla fakt hrůza. Namísto temné našláplé akce, jakou sliboval trailer, jen rozplizlá rádobyromance, křečovitější než BH 90210. Dal bych tři hvězdy, ale o jednu film připravila úžasně trapná scéna s Harryho rozvázanou tkaničkou, to snad někdo okopíroval z Ulice. p.s. pro SLOTH: píše se to DOWN, dawn je úsvit

Kick-Ass (2010)

co je to za blbost v tom popisu? nějak jsem si nevšim, že by Dave svým kamarádům vůbec říkal, že je superhero, natož aby oni byli taky!!!! edit 23.5.10 - dik za opravu edit 2.6.10: a zase tam je ta blbost, to ten clovek ten film nevidel nebo co?

Kino Lika (2008)

Zajímavost: Film je natočen podle stejnojmenné knihy chorvatského spisovatele Damira Karakaše, který žije ve Francii. Ten si ve filmu zahrál roli harmonikáře. V knize je i povídka o tom, jak do harmonikáře uhodí blesk a on se pak probudí v rakvi a jen náhodou se dostane z hrobu, když mu chce jeho známý ukrást harmoniku, se kterou je pohřben. V traileru je možné vidět scény, které napovídají, že i tato povídka byla natočena, ve filmu se nakonec neobjevila.

Lopovi prve klase (2005)

Fajn komedie, misty trochu hlucha, ale nemuzu si pomoct, Hadzihafisbegovic exceluje. A: Je lepsi Dubrovnik nebo Salcburk? Emir: Salcburk, to vite, Anglie je Anglie...

Nedotknutelní (2011)

Musím dát 5 protože jsem se prostě celou dobu fakt bavil. Je to jiných 5 než dávám třeba jinde, třeba je to kouzlo nechtěného. Oscara bych tomu nedal, 5 hvězd na CSFD jo. Supr film na nedělní večír.

Poslední skaut (1991)

dal bych 4, ale pátou hvězdu si kompletně zaslouží hláška "Jestli na ni šáhneš, vrazím ti deštník do prdele a votevřu ho."