Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Poslední recenze (421)

plakát

Horizont: Americká sága (2024) 

Tak konečně ! Musím říct, že do kina jsem šla s velkými obavami, že prostě Tanec s vlky nemůže být překonán. Od chvíle, kdy jsem jej viděla poprvé, jsem si zamilovala film i Kevina. Ale taky jsem novému filmu přála, aby byl mi ukázal divoký západ trošku jinak. Splnilo se obojí. Hned úvodní hudba a pár scén mě vtáhly do děje . První hodina byla hodně náročná, protože se stále objevovaly nové a nové postavy a napjatě jsem čekala, až se objeví ON, Přesně takový, jak ho mám nejradši. Myslím, že hrdina v Yellowstonu mu  k srdci nepřirostl. V Horizontu nic nehraje, on takový prostě je, čiší to přímo z plátna, že to je jeho ryzí charakter. Proto asi tak toužil filmovou ságu natočit. Miluje divoký západ a chce být jedním z nich...Oceňuji nádherné scenérie přírody, detailní záběry při bojových scénách ( jde to i bez stříkající krve ). i některé vtipné dialogy. Na druhé straně se asi nešlo vyhnout některým scénám, které se nápadně podobaly filmu Tanec s vlky. ( Indián smutně pozorující zabitého bělocha, hrdinka schovávající se za strom ), ale ty se nedají překonat. Proto dávám jen 4 hvězdy. Pak tam ale byly i scény úplně odlišné - třeba kluk , který pozoruje  boj indiánů s bělochy  a evidentně je čím dál víc na pochybách komu má vlastně fandit...nebo scéna s Kevinem v krámě ( Víte co ? Obslužte nejdřív ji. )  - tak ta byla obzvlášť povedená. Nechce se mi věřit, že mu táhne na 70 ... Ve filmu mnoho   příběhů, které bych ráda viděla až do konce.  Třeba co se stane se Samem nebo s adoptivním synem indiánského náčelníka. A možná se na film podívám brzy ještě jednou a ocením ho víc...kdo ví ?

plakát

Tajemství a smysl života (2023) 

Dlouho jsem váhala, než jsem film shlédla a to ze dvou důvodů. Tím prvním byla délka filmu a tím druhým smíšené recenze. Nečetla jsem sice žádnou, jen jsem občas něco zaslechla o hloupém čmelákovi a pak někdo prohlásil, že film má úžasnou hloubku. A pak uzrál čas a já se ponořila do děje. Ze začátku mi ten způsob vyprávění trošku vadil, pak jsem si zvykla a pomalu začínala chápat souvislosti. Nedovedu si představit tu mravenčí práci, která filmu předcházela a docela tvůrce obdivuji. Ale pokud to bylo určeno všem lidem, myslím, že se to dalo zkrátit. Člověk se úplně nedokáže soustředit 2,5 hodiny a tento film soustředění vyžaduje. Na druhé straně chápu, že všechna ta moudra, co ve filmu zazněla, by se třídila těžko. Přesto si myslím, že by to filmu prospělo a délka je to jediné, co by se dalo vytknout. Za všechny krásné myšlenky a souvislosti , které nutí k zamyšlení a zastavení se uprostřed našeho uspěchaného života   D Ě K U J I  .

plakát

Sbohem, baby (2007) 

Nebýt tak dlouhé stopáže a nevýrazného hlavního hrdiny, tak je to na 5 hvězd. Nějak mi prostě Cassey v té roli neseděl. Něco mi na něm vadilo a nakonec se ukázalo, že  to nebyl Cassey, ale role, kterou hrál. Možná by bylo lepší, kdyby si vyměnili role s Edem Harrisem. Tomu bych uvěřila cokoliv. Příběh bude ve mně doznívat ještě dlouho a to dilema co viselo ve vzduchu, pro mě ani dilema vlastně nebylo...Ale kdo ví ? Kdo může někoho soudit ? Kdo je bez viny aby ´mohl hodit ten pověstný kámen ?Já mám tedy jasno. Amandě by bylo líp tam, kde se ocitla na začátku filmu.  Ale prošlo by jim to ? Co její identita ? Zfalšovali by rodný list ?

Poslední hodnocení (954)

Horizont: Americká sága (2024)

09.07.2024

Nespoutaní (1999)

21.06.2024

Civilizace - Dobrá zpráva o konci světa (2022)

16.06.2024

Tajemství a smysl života (2023)

16.06.2024

Karate Kid (1984)

25.04.2024

I'll See You in My Dreams (2015)

24.04.2024

Přání Ježíškovi (2021)

23.04.2024

Nechte maličkých... (2004)

06.04.2024

Gloria Bell (2018)

14.03.2024

Reklama