Ztraceni (2004) (seriál)

Jeden z nejhorších seriálů, co jsem kdy viděl. Poslední dvě série jsem byl nucen dokoukat abych měl klidné spaní, ale úkol to byl vskutku nelehký. Dle čtených komentářů usuzuji, že lid zdejší má as v oblibě, když ho někdo tahá za nos, proč ne, ale já to nesnáším. Sledovat desítky dílů s tím, že pořád nevím, kdo je Jacob, kdo byla pořádně jeho matka, jaktože v klidu cestuje mimo ostrov, s oblibou zabíjí velké množství lidí(jako třeba celou posádku,kde vezli ostrova Richarda, proč ho nějak teleportovat nebo něco takového, je lehčí zničit celou loď), proč černý duch chce utéct(na jiných ostrovech je tráva zelenější?),atd.,atd., je pro mě utrpením. Po shlédnutí posledního, jsem shledal, že to dokonce ani nemá konec a ke všemu si v tom všichni rochtaj blahem. Proč ne ale pokud máte rádi tradiční Aristotelovské vyskládání děje, doporučuji radši koukat do zdi než na tento seroš.

The Divide (2011)

Nevím, kde začít dřív, ať už to jsou naprosto nesmyslné slepé uličky děje ( jako neznámí vojáci, kteří nejen úspěšně přežili atomový výbuch ale také stihli izolovat nějaký pro ně neznámý sklep plastovou fólií, která, jestli jsem pochopil dobře, má asi zabránit gama záření; či to jak se všichni dostali do sklepa, když to byl pravděpodobně zamaskovaný úkryt bytnýho, který nebyl nadšený, že tam jsou s ním ostatní lidé,atd.), naprosto zprzněná časová linie, nereálnost (nedávno jsem na koleji týden jedl hrách a kupodivu mi nekrvácela dásna a ani mi nevypadávali vlasy, to jak tam vypadali je obrázek lidí po půlročním strádání někde v pracovních táborech nebo na opuštěném ostrově a ne v bunkru, kde jsou kopy jídla) a naprostou předvídavost děje. Jsem rád, že jsem měl možnost přeskakovat nudné scény, jinak bych se asi zbláznil. Na spousty místech byl děj jen nakouslý(vyšinutý právník/přítel, mrtvá žena bytnýho, experimenty na dětech-to byla opravdu velká HOVADINA i na mě) a hlavní osa příběhu byla ke své smůle naprosto šablonovitá. Film nepřinesl nic nového (že jsou chlapi nadržení a že si lidi v malém prostoru jdou po krátké době po krku ví každý), jenom se svou determinaci snažil kompenzovat nechutností a celkovým úbytkem světla, pro depresivní atmošku. Jednu hvězdu za ni,ale film důrazně nedoporučuji.