• Mysteriózní

Korida lásky (1976)

Vydržel jsem se na to koukat asi třicet minut. Jde o obyčejné lehčí porno tvářící se jako umělecký film. Ve své době možná šokující, ale dnes je takových filmů s explicitním zobrazením erotiky spousta a kromě toho je všeobecné přístupné, internetové porno pro lidí, kteří o to stojí.

Mlčení (1963)

Hodnotím za tři hvězdičky. Film na svou dobu vyobrazuje poměrně otevřené sexuální scény.

Bílá spona (1960)

Dávám průměrné hodnocení. Dá se u toho vydržet a zabít nějaký čas. Jsou tam hodně cítit padesátá léta. Soudruh sem, soudruh tam. Herecký styl rovněž typický pro padesátá (budovatelská léta). Myslím, že ve filmu se mihne tehdy populární skupina Kučerovci. A Oldřich Nový měl stále velké charisma.

Takže ahoj (1970)

Není to vůbec špatné a dá se na to koukat. Je znát inspirace československou novou vlnou. Snaha o autenticitu. Cítil jsem z filmu atmosféru doby.

Valerie a týden divů (1970)

Po příběhové stránce je to docela slušná fantasmagorie. Asi to má být o přechodu dívky (dítěte) v ženu. Ale je to výborně vizuálně uděláno a hezky se na to kouká.

Celá noc (1982)

Láska je sice krásná věc, ale v tomto zobrazení je to strašná nuda. Druhou hvězdičku dám sám sobě za to, že jsem to vydržel dokoukat až do konce. Opravdu to není film pro široké publikum.

Grandhotel (2006)

Panebože. Přemýšlím, jaký trest by zasloužili autoři tohoto výtvoru. Jedna hvězdička za Klára Issovou a za Ještěd.

Polnočná omša (1962)

Jeden ze skvělých filmů, který jsem měl možnost shlédnout teprve nedávno. Děj se odehrává na Slovensku za druhé světové války na konci roku 1944. Vidíme rodinu Kubišovu, která se díky změně poměrů významně ekonomicky pozvedla. Možná, že se jedná o majetek po odsunutých Židech. Cenou za tento vzestup je však nutnost spolupráce s okupující mocí. Tragický konec jednoho člena rodiny je platbou za tuhle volbu.

Rašómon (1950)

Obrovský zážitek a spousta námětů k zamyšlení ohledně lidské povahy. Skvělý konec filmu, který přece jen dává naději.