Hra o trůny (2011) (seriál)

Zradce tady, zradce tam, slapky tady slapky tam, kral tam aj tady a jeste 50 mil do leva plus mala bloncka co se stara o draky. 5* za filmovy pocin, ta vyprava je neuveritelna v 7 kralovstvich a vsude jinde, bezpochyby top. Hudba je naprosto bez chyby, zimomriva, tepla, horka, presne takova jaka ma byt a jak si moment vyzaduje. Kazdopadne intriky, sex a nasili se neohralo po cely cas lidstva, asi se neohraje ani ve hre o truny a HBO bude zas o trosku bohatsi na dalsich par let. Kazdopadne temer hodinova stopaz kazdeho dilu a hodne kecu o nicem z toho dela pomalu ale jiste od treti rady nudnou konverzaci, kde se clovek jenom tesi kdy prijde jina priserka a kouzlo co vnese trosku osvezeni mezi bitkou a valkou a love stories v pozadi. Koukam ted, naschval po vyhorelem obrim boomu - silestvi kdo koho zabije na konci rady a ktera z hvezd si uprdla na cervenym koberci a ktera ne. Je to idealni cas na to soustredit se na dily jako umeni vsech lidi od filmu od make-upu az po technika co dela umely snih. Obdivuhodna podivana co se vseho co kolem filmu toci tyce, az clovek zapomene, ze tam jsou nejakci dobri a spatni herci...

Švýcarák (2016)

K poprdeni doslova :D Radcliffe si zaslouzi metal za jeho nemrkani, nechcu vedet kolik kapek do oci musel spotrebovat :Di. Ten film je urcen k smichu a to taky dela, zvlastnim,svym bizardnim zpusobem a nadsazkou.

Siete años (2016)

Damy a panove, takhle se delaji filmy co maji smysl, napeti, zapletku, charaktery, vyborny herecky vykony, hudbu a zavre se to do jedne fesne mistnosti. 5* bezkompromisne

7 životů (2017)

Noomi tady ty role vsech moznych magoru, sprtu, bouchacek od CIA strasne pristanou a v tomhle 7x tolik. Wau, proste wau, me to okouzlilo, vydesilo a nadchlo. Uzasna filmarska prace a Noomi bezkonkurencni.

Století Miroslava Zikmunda (2014)

Tezko hodnotit film, ktery prehrava zivot legendy. I kdyby film stal z technickeho hlediska zaprd, nikdo by si toho nevsiml pod okouzlujicim pribehem Zikmunda. Krasne natocene, takovy prirozeny, nadcasovy a s nadhledem - film nebo predstavitel, nebo oba.

Perfektní den (2015)

Ironie zivota se vsim vsudy s nadhledem a humorem. Tak jak to ma byt.

Svět patří nám (1937)

Predvoj valky a rozlouceni. Kdyz si clovek vybavi celou historii toho obodbi a neni uplne na srot, uvedomi si co se tim Lionem stalo a co vyhralo - navic dostat z hlavy mriz taky neni snadny! Dokonala souhra V+W, nastylovku podle Chaplina, ani kloboucky nechybeli. Kdykoliv znovu, usmev zarucen. 5* bez debat.