V jako Vendeta (2005)

Wow. Hamba, že jsem to viděl až teď. Celkem trefné i na současnou dobu a ta romanťárna, košík symbolů a frází mě vůbec dojem nepokazil :). Vidět stejný film, ale laděný víc trpce, aby to nebyla taková pohádka, tak ve mě sakra trne co se semele za dalších 20 let.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Šel jsem do kina jen protože jsem očekával super triky, zvuk a taky, že si trochu vyčistím hlavu nad kravinou. Ale světe div se! Ono to nebylo vůbec špatný. Po šňůře dílů, který mi neseděly. Za mě hned po jedničce nejlepší díl. Pár vtípků bylo trapnějších..ono celkově jako Depp. Ale co bych přece měl čekat od vychlastanýho piráda, že bude ožralej a trochu trapnej ne? Rush byl klasicky nejlepší a Barden.... je jen třešinka, jen při "hombre" mi naháněl husí kůži. Super akční předprázdninová oddechovka+nostalgie: za plnej.

Duch ve stroji (2017)

Vizuální odvaz to byl! Ta scénografie? o.O. Technicky moooc povedené. Pilou byl jako Batou bombarďák, ale Scarlett... xD To se nedalo, je to dřevák. Všichni tu jen brečí nad digitálnem, ale Weta Workshop tam uďáli pár frajeřinek, čistě hmatatelných a je mi celkem líto, že to vlastně nikdo neví. Do kina sem šel s malým očekáváním, ale kdyby obsadili někoho jiného do role Motoko byla by to větší paráda. Stejně na just 4, za všechny ty vopruze tady :).

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Teda.... xDD. Asi nějaký troll z ČT. Kdyby tahle kravina měla o 80 minut méně, nebyla v programu o svátcích a vlastně vůbec nebyla pod samolepkou "pohádka" možná by to byl jízlivý i celkem vtipný, satirický šťouch...ale takhle, to fakt ne. Princezna vypadala jako přihulený koště. Soundtrack byl k pláči a když už byly příjemný místa, tak mi silně připomínal BBC Sherlocka. Vykradená rádoby vtipná fraška s 1 hvězdou za nasazení celého ancáblu ve studené vodě.

Inspektor se vrací (2015) (TV film)

Táák, zas jednou nadhodnocení který mě zmátlo. Herci, atmosféra, kostýmy pěkný, jen "Lupinovi" sem to vůbec nevěřil. Předvídatelné, překombinované, afektované chování postav a vůbec přitažené za vlasy. Vrtá mi hlavou kdo by organizoval ve fabrice stávku a takhle vyčuhoval, kdyby byl v takový průserový situaci jak slečna. Dlouho mi nebyl hlavní hrdina tak protivný.

Odcházení (2011)

Opravdu příliš chaotické a přehrávané, absurdita která byla záměrná prostě nefunguje. Myšlenky nebyly nepěkné, ale neutěšeně uchopené a žádná vyšší úvaha se stejně nekoná. Celé to působilo jako hodně blbej sen. Jediné co mě opravdu pobavilo byla scéna, kdy Budař sedí na klíně Vilhelmové :-D. Kabinet karikatur 2+.

Kluk ve světě příšer (2015)

Tři hvězdy už je moc málo a čtyři už moc v porovnání s top anime. Je to příjemná bajka, ale celkový průbeh "poučování" mi přišel tak nějak moc po lopatě v porovnávání s Ghibli a celkově mi tyhle srovnávačky nesedí, prostě Hosoda a basta! Za mě to není jeho top počin, ale je to krásný příběh s myšlenkou v povedeném kabátku.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Bezvadná práce! Hodně povedený animáč o manipulaci s masou a tak, vlastně dokonale reflektující dobu. "Každý může být čímkoli chce" fráze, která je technicky nemožná a zní pitomě, ale v závěru všech událostí a přehodnocení postojů atd. je to vlastně moc milé vodítko k tomu začít u sebe a lépe ve svých možnostech. Krásné provedení. A Flash byl prostě bomba. :-D

Mechanický pomeranč (1971)

Na koment jsem si to musel nechat rozležet v hlavě alespoň ty dva dny. Musím hned vyklopit, že násilí snáším dost špatně, občas jsem asi fakt křivil hubu nad některými okamžiky. Myšlenku jsem pochopil a nevidím na ní nic světoborného abych ji nazval geniální, ale to zpracování ....to je opravdu oříšek...jak ohodnotit. Přišlo mi vše dost kýčové a prvoplánově užité symboly apod. ale pak jsem si uvědomil v jaké době to bylo natočené a asi by se to dalo nazvat kýčem až v současném filmu ve stejnym použití. Nedokážu tenhle film řádně ohodnotit, pre jsem nežil v téhle době a na to abych ji shrnul vim kulec. Jediné co vím s jistotou je to, že je to nadčasový, vizuální nášleh kontroverze s hereckým koncertem účinkujících. Rád se zamýšlím nad podobnými smyčkami co si lidi dokážou, ale raději volím náznak, než scény "na tvrďáka" s takovou dávkou kontroverzní kritiky vyhnané na samý okraj absurdna. Rozhodně vím, že Burgessovu knihu si můžu s klidem odpustit xDD