Teror - Zvěrstvo (2019) (série)

Líbilo se mi zasazení do japonské mytologie a kultury. Souhlasím, že některé díly byly zbytečné a některé příliš vysvětlující. Mohlo tam být méně amerického "shamingu" ohledně koncentráků pro Japonce. Na druhou stranu se o tom moc nemluví, zatímco otroctví a holocaust je v každém druhém tématu. Ze začátku jsem se bála dost a ke konci to už bylo čisté rodinné drama.

Jméno růže (2019) (seriál)

Tvůrci se snažili téma zdramatizovat, co to šlo. Místo klášterní mystérie málem dostáváme Robina Hooda. Což je škoda takto okleštit román plný hlubokých myšlenek, kde nic není černobílé. Předloha je temná jako celý středověk, ale v seriálu se většina děje točí kolem lásky dvou mladých lidí. Rovněž povahy některých postav byly upraveny, aby zapadaly do rámce boje dobra proti zlu. Ale zase tolik kritiky si seriál nezaslouží. Určitě se do něj vešlo víc filosofie než do filmu a bez té filosofie tu máme jenom bandu šílených mnichů.

Kateřina Veliká (2019) (seriál)

Moc nevím, proč vlastně dílo vzniklo. Hlavní postava je spíše antihrdinka, zahleděná do své moci. Pro lid neudělala nic, akorát rozšířila území. Osvícená byla v tom, že žila poměrně emancipovaný život. Nicméně je dobře, že se západní televize nesoustředí jenom na britské panovníky, kteří jsou občas nudní a dává ochutnávku jiné kultury. Zajímavá je epizoda s Krymem - jak se historie opakuje.

Kniha života (2014)

Je to obyčejná pohádka pro děti s edukativním přesahem o mexické kultuře. Příběh je příliš předvídatelný a role jsou rozdány hned na začátku. Animace vypadá jako exkurze v perníkové chaloupce. Taky mi přišlo zbytečné, že je příběh vypravován v muzeu spratkům, kteří jsou tímto kýčem tak zaujati, že je to změní od základu. Na jihu USA musel film slavit velký úspěch jako oslava přistěhovalecké kultury, ale nám evropanům tato přidaná hodnota až tolik nedá.

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Filmů s tématikou dospívání je přehršel, ale tady mi neseděly postavy. Kluk, který vypadá a chová se jako průměr a holka, která se tváří, že potkala alfa samce a pořád nemůže uvěřit svému štěstí. Inovaci představuje problém s alkoholem a přehození stereotypních rolí. Plus dávám absenci roztleskávaček a kapitánů sportovních družstev. Díky tomu děj není o ošklivých kačátkách a vnitřní kráse, nýbrž o lásce dvou obyčejných lidí bez provařeného boje se střední školou.

Noc na Zemi (1991)

Umění je to asi velké, ale v některých epizodách je snaha o vtipnost až moc křečovitá. Některé zase byly vyloženě nudné. Většina protagonistů jsou sebestřední imbecilové. Navíc mi to víc přišlo jako reklama na kouření než pokus o nějakou pointu.

Potomek (2019)

Není to žádná bomba, ale při tom hororovém suchu je každá kapka dobrá. Mám ráda horory, kde jsou děti zlo. Nicméně ten kluk není moc přesvědčivý a jsou tu logické díry v zápletce. Hlavně jak dlouho by bavilo dospělý mozek hrát malého caparta?

Zázrak v horách (2017)

Alpská krajina dostává 5*, ale děj s hlavní hrdinkou mě dost iritoval. Spratek každého uráží, ale nakonec je to ta "tvrdohlavá" (dle newspeaku nedotknutelná osoba, která může ubližovat a ostatní to musí snášet) dívka, která všechny srovná do latě. Kdopak asi zaplatil ten vrtulník? PS: Asi to mělo vyvolat lítost, ale astma není rakovina a když holka zvládne běhat po horách, do mrzáka má daleko.

Pandora - Shelter From The Storm (2019) (epizoda)

Dala bych tomu šanci, protože hlavní negativum vidím v nedostatku informací, které chtějí nejspíš dávkovat postupně. V pilotu odhalí hrozbu pro galaxii, ale proč se o ní mám vlastně bát, když ani nevím, jak funguje? Hlavně, že jsme se seznámili se spoustou cool mladých lidí, z nichž většina je tu od toho, aby nadbíhala hlavní hrdince.