Potulný samuraj Kenšin: Konec legendy (2014)

Dá se napsat, že tato série je dokonalá!!! Každý díl je lepší než ten předchozí, čili tento je grandiózním vyústěním do strhujícího soubojového finále. Škoda jen, že většina skvělých asijských filmů (především jihokorejských a japonských) mi uniká.

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Dnes je lehké někoho soudit, avšak nedá mi to. Komu věřit? Vševědoucím a vševidoucím svědkům s vymyšleným svědectvím a vševědoucí, moudré a spravedlivé porotě, nebo Hilsnerově obhájci a tatíčkovi Masarykovi? Možná ani dnes nemáme jasno (po přečtení článku na Wikipedii). Tento snímek mě opravdu hluboce zasáhl, tudíž nemohu hodnotit jinak. Konečně po delší době vynikající český film. P.S.: Anebo máme snad věřit zdejšímu uživateli "kingik", podle kterého je Plesl č**** a ostatní herci a tvůrci tohoto díla na tom nejsou lépe? Každý ať si udělá názor sám!!! EDIT: Ač tento film je výborný, musím si postěžovat na nekvalitu obsahu České televize! Ten Dvořák to vede od desíti k pěti!!! EDIT 2: Bohužel po zhlédnutí další SRAČKY na artu: "Strach a hnus v Las Vegas" musím napsat, že ten Dvořák to vede od desíti k mínus nekonečnu!!! Pamatuji si, jaké skvělé filmy ČT vysílala v druhé polovině 90. let a po roce 2000, spousta velice zajímavých nezávislých snímků a to byly pouze 2 kanály. Teď jich mají 5, a přitom dávají samý ARTOVÝ SRAČKY a ještě k tomu pořád dokola. Když to není Lynch, tak je to hudebně životopisná sračka, nad kterou slintají jen "opravdoví znalci umění"!!! Kdybych si názvy těch super nezávislých filmů aspoň někam psal, moje škoda. Bohužel tato zlatá éra se už nikdy nevrátí!!! :(

Drtivý dopad (1998)

Aby dcera při té největší katastrofě chtěla zůstat s rodinou a nezachránit si tak život, i když je tu ta možnost, to pokládám za krajně nerozumné, kulantně napsáno. To se může stát opravdu jen v patetické a pod jhem křesťanství trpící Americe. Jsem nesmírně rád, že jsem cynik. :-) Ale jinak je to výborný filmík, dokonce tolik, že mi na konci téměř ukápla slza, zřejmě to s tím mým cynismem není tak vážné.

Hon na ponorku (1990)

Dozajista ten nejlepší ponorkový film všech dob!!! Německá "Ponorka" z roku 1981 ať jde... ...třeba do háje zelenýho.

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Před pár lety jsem napsal, že nejlepší český seriál je Pustina z produkce HBO. Když jsem však zkouknul znovu po letech Dobrodružství kriminalistiky, musím mé hodnocení malinko poupravit. Jsou to zřejmě dva nejlepší české seriály (pokud jsem na nějaký jiný nezapomněl), kvalitativně jsou prakticky na stejné úrovni. Opět jsem si připomněl, jak je D.K. strhující díky vynikajícím výkonům naší herecké elity a navíc je pojat na české poměry docela velkolepě a výpravně. A hudba... ...je absolutně dokonalá, majstrštyk Karla Svobody. Nezbývá než doufat v další podobný počin někdy v budoucnu, i když moc nadějí asi není. P.S.: Asi nejvíc se mi líbil díl "Paprsek" v hlavní roli s vynikajícím Andrejem Hrycem a v souvislosti s ním všem doporučuji skvělý francouzský dokument "Vermeerův padělatel" (2017) "...a nám nezbývá než ho obdivovat." Ale bohužel je znát, že ve dvou posledních dílech 3. série a prakticky v celé 4. sérii již tvůrcům docházel dech a tolik potřebný kvalitní zdroj inspirace, tyto díly mne tolik nezaujaly.

Vermeerův padělatel (2017) (TV film)

Příběh jednoho geniálního padělatele aneb jak Göring sedl na lep. Nebýt toho, dlouho nemusely být tyto padělky odhaleny a nechutně bohatý van Meegeren mohl dožít, nasycen alkoholem a drogami, v klidu doma. Trochu mi zde chyběl podrobnější popis soudního procesu, tak jak to bylo skvěle předvedeno v "Dobrodružství kriminalistiky" v dílu nazvaném "Paprsek".

Brutální Nikita (1990)

Luc Besson již mnohokrát dokázal, že je vynikající scénárista a režisér. A u tohoto skvělého filmu to platí také. Zajímalo by mě, do jaké míry by tento scénář mohl kopírovat realitu, no i když asi se takto extrémní scény nedějí. Dlouho jsem tomuto snímku dával jen 4* (sám nevím, proč), ale když jsem si uvědomil, jaká je to klasika, nemůžu jinak než to vosolit.

Krvavý příliv (1995)

Při sledování tohoto filmu mě opravdu mrazí v zádech kvůli konfrontaci dvou naprosto odlišných povah v podání takto skvělých herců, kterým jsem jejich role skutečně uvěřil (zvlášť Hackman je skvělý). Většina ponorkových filmů, které jsem viděl, se mi líbila. Avšak určitě a stoprocentně nejhorší (podle mnohých naopak nejlepší) je "Ponorka" (1981)!!!

Peter Falk, Columbův poslední případ (2018) (TV film)

Skvělý dokument o skvělém Peteru Falkovi, který nezapomenutelným a inteligentním způsobem ztvárnil roztržitého detektiva Columba. Řekl bych nejlepší detektivní seriál všech dob. Budiž P. F. země lehká...

Stroj jménem Arnold (2018) (TV film)

Ano, je to nejznámější kulturista planety, ano, je to největší akční hrdina všech dob, a ne, nechtěl bych mít jeho postavu, to se radši spokojím s mojí držkou I. kategorie. Jestli vůbec někdo čte sem tam nějaký můj komentář, tak zaznamenal moji neaktivitu. Je to proto, že filmy mě tak nějak přestaly bavit, už nedokážu žádný dokoukat do konce, mnohem radši teď sleduji sportovní kanály, kvůli kterým jsem si pořídil IPTV od jistého nejmenovaného operátora. Pořídil jsem si ji jednoduše proto, že na ČT sport většinou dávají ouplný h...., buď je tam jezdectví, golf, mažoretkový sport nebo požární sport a to rozhodně není nic pro mě, když to napíšu hodně slušně. Ještě zkouknu filmy, které mám na DVD a které jsem skoro patnáct let neviděl, ty jediné mě budou bavit. Tak to je prozatím vše.