Interstellar (2014)

Úžasný audiovizuálny zážitok. Už dlho som nebol v kine tak silno vžitý do filmu. Napätím a emóciami nabitý film, dokonalé spracované vesmírne prostredie a veľa krásnych efektov. Je to film po ktorom sa mi nechcelo odísť z kina. Po skončení filmu som len blbo pozeral na titulky a spätne si prehrával, čo som to vlastne videl. Christopher Nolan ako režisér a Matthew McConaughey ako hlavný hrdina. U mňa 100%.

Nezlomný (2014)

Moc som neočakával od tohto filmu. Prostredie druhej svetovej vojny bolo už mnohokrát natočené a prísť s niečím novým, čo divákovi len tak nedovolí odísť na WC je určite ťažké. Angelina Jolie, ako režisérka zvládla tento film na výbornú. O prostredí som ani na chvíľu nepochyboval a napätie, ktoré patrí do vojnových filmov tu nechýbalo. Akcie tu moc nebolo, ale tento film bol o inom ako o strieľaní. Čo dodať. Sila ľudského ducha a chuť žiť je obrovská. Niekdy na to zabúdame, ale občas príde niekto a ukáže nám, že môžeme byť nezlomný. Film je podla skutočných udalostí. Louis Silvie Zamperini prežil pád lietadla v Pacifiku, strávil 47 dní na plti a potom prežil viac ako dva a pol roka v Japonsku ako vojnový zajatec vo väzenských táboroch.