Expanze (2015) (seriál)

dokonalosť!

96 hodin: Zúčtování (2014)

Olivier Megaton určite nie je môj obľúbený režisér a v tomto filme toho svojho umenia moc nepredviedol. Už Taken 2 a tento najnovší Tak3n nesiahajú starej dobrej 96 hodinovke ani po členky... možno keby sa réžie ujal Pierre Morel ako v jednotke, tak by z toho možno boli lepšie akčné thrillery. Každopádne pri tejto (dúfam že poslednej) časti Takenu som sa iba nudil, nebavilo ma to.

NON-STOP (2014)

Únos lietadla ako námet na thriller, tak od toho som moc nečakal. Pozrel som si to hlavne kvôli Liamovi Neesonovi a priznám sa, že som bol príjemne prekvapený. Výborný thriller a ešte lepší Liam.

Whiplash (2014)

Aj to je cesta, tvrdo dopredu. Dobrý film, ktorým som sa nechal uniesť. Vôbec som nečakal, že ma nejako zaujme hudobný žáner. Zaujal, potešil a zdvihol mi náladu.

Free to Play (2014)

Dobre natočený dokument, ale škoda, že mnoho mladých ľudí si neuvedomí aké následky bude mať 12 a viac hodín denne strávených pred obrazovkou. V tomto storočí vyrastá prvá generácia, ktorá žije väčšinu života pred počítačom. Počas sledovania tohto dokumentu som bol zhrozený aké mali tí chalani oči. Mali by sme chápať, že hranie hier je v prvom rade o úniku z reality. Sám si rád zahrám nejakú hru, pokochám sa grafikou, ale budovať kariéru v imaginárnom svete je choré. Som zvedavý ako to bude o 15 rokov, naozaj zvedavý.

Nespoutaný Django (2012)

Tento western ma uchvátil. Akcia, napätie, romantika, krv, spravodlivosť a 1 z 10 000.

28 týdnů poté (2007)

Parádny drsný a rýchly začiatok. Žiadne pomalé zombie, ale rýchlo utekajúce krvavé beštie. Potom film trochu ubral na tempe, ale napätie a krv nechýbali. Občas mi vadila kamera, v niektorých scénach až moc roztrasená. Páčilo sa mi ako znázornili ten chaos, keď vojaci mali strieľať všetko, aj zdravých ľudí. Taký rozkaz splní iba kvalitne vymletý vojak. Každopádne celkom dobrý hororový thriller. Koniec ma moc nepotešil, ani neviem ako to skončilo...

Slídil (2014)

Cesta na vrchol bez ohľadu na ostatných. Chceš byť úspešný ? Buď hajzel. Tento film mal super dej, ktorý ma ku koncu dosť prekvapil. Lou videl jedno, úspech... ostatné znamenalo iba prostriedok. Jake Gyllenhaal dobre zahral slizkého sociopata, ktorému je u prdele, že niekto potrebuje prvú pomoc. Hlavne točiť. Potom to v TV pekne prekrútia vo svoj prospech. Dan Gilroy asi chcel, aby sme sa nad sračkami, ktoré bežne príjmame cez TV trochu zamysleli. Nechutne chladný film.

Svatební cesta (2014)

Zo začiatku to vyzeralo sľubne. Dobrá atmosféra, stupňujúci sa dej, v ktorom napätie pomaly rástlo. Už keď som čakal vyvrcholenie, tak to upadlo. Zmenilo sa to na nejasný film s koncom, o ktorom neviem čo si mám myslieť. Za výborný výkon Rose Leslie a dobrý začiatok dávam 3*... koniec filmu mi vôbec nesadol.

Ctihodný občan (2009)

Dosť napínavý krimi-triller, znázorňujúci deravý systém spravodlivosti. Ctihodný občan zoberie spravodlivosť do vlastných a ešte sa trochu pohrá s políciou. Dobrý film. Páčil sa mi. Inak s tými zrkadlami to bol dobrý nápad.