Dědictví aneb Kurva se neříká (2014) odpad!

Jak jsem již jinde psal, tak kvality prvního dílů se nikdy dosáhnout nedá. A jsou díla, pro které už z principu není možné napsat pokračování. První film o vesnickém milionáři vznikl ve své době a je obrazem této doby. Bolek Polívka se svým pokračování a scénářem pro druhý dil sanží akorát zpropagovat svoji zkomírající farmu a bezduše vykrást situace a vtipy, které jsou z prvního dílu legendární. Dohromady vzniká při sledování filmu silný pocit trapnosti, který jsem jako divák citil po celou dobu, a tajné přání, aby se již celý snímek nachýlil ke svému konci a nezostuzoval, tak jméno svého předchůdce. Film, bohužel, nestojí ani za jedno shlédnutí. za mne odpad!

Babovřesky (2013) odpad!

Nikdy neodsuzuji filmy, které nepatří do kategorie filosofické nebo pro náročného diváka. I já potřebuji film, který mi poslouží jako odreagování. Babovřesky jsou dalším počinem lidového režiséra Zdeňka Trošky. Pan Troška se již odprostil od bezduchého vyprávění vtipů jako v jeho trilogii Kameňák. Zde je vidět náznak děje a příběhu, který bohužel opět spadá do kategorie debilních. Film na pozadí příběhu o dědictví staví na jednoduchých dětských vtipech a slovních hříčkách, kterému zdatně sekundují vesnické babky, jako komando roznašečů místních bulvárních klepů a pomluv. Film stačí vidět jen jednou a to jako zvuková kulisa pro práci, když nemáte v dosahu kvalitní hudbu nebo mluvené slovo. Za mne odpad!

Purpurové řeky (2000)

Film, který mi první 3 roky svého života unikal z hledáčku. Neznámý název, režie pro mne neznámá, snad jen Jean Reno mne přitáhl jako magnet v předtuše dobré zábavy. A opravdu mne film nezklamal. Atraktivní prostředí zvolené pro zápletku (univezitní škola v Alpách) brutální rituální vraždy výborně pasuje, dvojice detektivů, kteří jsou jako protipóly. Děj se odvíjí svižně a ani na chvilku nenudí, vyžaduje však velké soustředění, kterému je však odměnou výborná detektivka. Kdykoliv mám příležitost tento film shlédnout, tak se rád podívám.

Blade Runner (1982)

Nadčasový film, který v dnešní době může být vzorem pro sci-fi. Výborně podaná variace příběhu na motivy knihy P. Dicka, skvěle ztvárněné ponuré Los Angeles. Hlavní hrdina, který nemusí být vychrtlý znalec kung-fu nebo osvalený lovec hlav. Film dokazuje, že není třeba mít astronomický rozpočet, a přesto je možné podat 2 hodiny zábavy. Pro milovníky sci-fi naprostá povinnost, pro ostatní fanoušky filmů naprostá povinnost. Geniální film.

Kick-Ass 2 (2013)

Dosáhnout kvality prvního dílu se bohužel nepovedlo, stejné jako je tomu u většiny pokračování (vyjma Terminátora 2). Pokud jste první díl viděli, určitě bude zklamáni "lacinou" zápletkou. Pro film však hovoří atmosféra jedničky, která zůstává včetně syrového / komiksového zobrazení násilí. Čas u filmu nepovažuji za promarněný a poskytně hodinu a půl přijatelné zábavy.