Podfukáři 2 (2016)

Jednička byla alespoň trochu uvěřitelná a docela smysluplná. Dvojka je pro mě sice plná akce, ale na úkor alespoň špetky uvěřitelnosti. Sice jsem se nenudil, ale ty zvraty nakonci sráží mé hodnocení.

Stranger Things (2016) (seriál)

Série 1: S přimhouřením oka se dá hodnocení zaokrouhlit na 5*. Sice jsou tam nelogické výkyvy, ale jinak je mystická a napjatá atmosféra cítit téměř v každém snímku. Edit: A tak to pomalu pokračuje i v dalších sériích.

Marťan (2015)

Jsou to sice lepší 3*, ale pořád jsou to jenom 3. Totálně mě zhnusilo vysílání záchranné mise v živém přenostu na náměstích po celém světě. Vždyť by to každému bylo u zadnice. Obyčejný člověk by o to zavadil možná v novinách. Vadila i mi spousta dalších "detailů", o kterých sice moc nevím, páč nejsem astrofyzik, ale přišlo mi, že i samotní tvůrci filmu to tak trochu vaří z vody. A jestli byl Damon botanik, tak klobouk dolů, co všechno zná z astrofyziky ...

Malý princ (2015)

Opravdu krásná animace. Nicméně příběh ocení (nebo neocení) spíše zarytí fanouškové knižní předlohy. Já, který jsem knihu nečetl, jsem si dějovou část tolik neužil (a manželka, která ji zná, docela úpěla).

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

O parnník horší než první série, ale na ty 3* to vytáhl hlavně předposlední díl. Poslední mě zase dost zklamal. Celkově mi vlastně bylo úplně jedno, kdo jaký zločin spáchal, což u detektivního seriálu není zrovna dobrá vizitka.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Úžasná výprava. Jen mám pocit, že ten konec byl nakonec sestříhán nějak hopem. Škoda, klidně bych si půlhodinku přidal, kdyby to mělo lepší konec (rozuměj podle předlohy).

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Pokud volit zábavný špionážní film, pak zcela určitě konkurenční Kingsman. Uncle je až moc prvoplánový a čitelný.

Purpurový vrch (2015)

Vizuálně nápadité a zajímavé, dějově poněkud fádní.

V hlavě (2015)

Perfektně promyšlený animák, který v žádném případě nepoberou mladší diváci.