• Pohádka
  • Rodinný

Deravé vrecko (1983) (TV film)

Taká somarinka (s - Grznárová). Chcel som dať odpad, ale hudba Jara Filipa si to fakt nezaslúži.

Dobrá správa (1995) (TV film)

"Obsah" je zas riadna fušerina. Tu sú piesne a ich interpreti : Valčíky som mala rada - Kolníková, Felix ### Kino Pokrok - Štepka ### Mama - S.Norisová, Caban ### Spomienka na Berlín - S.Norisová ### Slzy zamrzli - Hilmerová, Felix ### V méne occa - Kolníková ### V bruchách plno - Štepka, Porubjaková ### Dobrá správa - S.Norisová, Hilmerová. Celý filmík má príjemnú atmosféru, no a rozmýšľam dať 4. hviezdu za Norisovú.

Zlatý kolovrátok (1995) (TV film)

Jedna hviezda za obsadenie - Geišberg, Vrzalová, exkluzívna Kapráliková, Oľhová, Šulík... Naopak Kopytovci mi tam vadili a cigáni, tí boli absolútne zbytoční. No a samozrejme zas tu museli byť tie trápne spevy (načo?).

Jazda na spiacom obrovi (1984) (TV film)

Mladá vdova (Solárová) číta denník svojho muža - horolezca (Paulovič), ktorý zahynul pri výstupe na Makalu.

Posledné hry (1989) (TV film)

Medzi dedinskými dievčatami je okrem Fialovej aj Barbora Bobuľová.

Pod cudzím nebom (1983) (TV film)

Ejzenštejn (Kňažko) prišiel do Ameriky natočiť zvukový film. Ale nevyjde mu to ani v Paramounte, aj keď jeho šéf (Mik.Huba) povie, že Ejzenštejnov scenár k Americkej tragédii je najlepší aký mal v rukách, ani v Universale, kde mu šéf (Blaškovič) ponúka vysoký honorár za film Tajomstvá Kremľa. Nakoniec natáča v Mexiku za peniaze skupiny súkromníkov. V ťažkých podmienkach natáčanie trvá dlho a väčšina investorov stráca trpezlivosť na financovanie filmu.

Posledná fáza zatmenia (1978) (TV film)

autor: Dušan Kováč, +hrali: Slavo Záhradník, Viera Radványiová, Emília Došeková, Rudolf Žákovský

Z môjho denníka (1995) (TV film)

dĺžka 58min - na motívy románu Edmonda de Amicis - scenár Garguláková. Obsah je trochu iný. V prvej poviedke sa chlapec Mário (Pavol Moško) stará o chorého (Greššo) v nemocnici, o ktorom si myslí, že je to jeho otec. Náhodou sa stretne so svojim skutočným otcom (Jedľovský), ale aj tak zostane v nemocnici a stará sa o neznámeho chorého. Ten nakoniec umrie. ### V druhej poviedke si syn Ferruccio (Ivor Gogál) vezme peniaze, ktoré vypadli otcovi (Obšil). Ide do krčmy, tam ich prehrá a ešte aj zostane dlžný. Sľúbi chlapovi, ktorému dlhuje (Kožka), že zajtra peniaze donesie, lebo vie, kde ich otec má. Navyše prezradí, že rodičia odcestovali a doma je len so starou mamou (Gruberová). V noci prídu zlodeji a v tme chlapca smrteľne zrania.

Smoliarka (1964) (TV film)

Je to rozprávka (aj keď hlúpa), autor: A.Gvozdeva, no a tvorcovia sa nevyvarovali ani zbytočným spevom či čo to je. Dievčina Santina (22r Božidara Turzonovová) odíde z domova lebo je "smoliarka". Príde do jedného čudného kráľovstva a tam sa jej podarí priniesť smolu tkáčkam, vinárovi, práčke. Nakoniec zistí, že netreba všetko zvaliť na zlý osud. Ten osud hrá Viera Topinková s vlasmi ako Saxana.

Líška a hrozno (1985) (TV film)

Na ostrove Samos žije filozof Xantos (Mikulík), ktorý má otroka Ezopa (Huba). Xantos sa v opilosti staví o svoj majetok, že vypije more. Kvôli tomu od neho ujde žena Kléia (Kocúriková). Xantos sľúbi Ezopovi slobodu ak mu ženu dokáže priviesť späť. Ezop to urobí, ale Xantos svoj sľub nesplní. Na druhý deň prosí Xantos Ezopa o pomoc ako vypiť more. Ten mu zadarmo poradí, stále má však jedinú túžbu - byť slobodným človekom.

Časové pásmo bylo změněno