Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Pohádka
  • Krimi
  • Rodinný

plakát

Dobrodružstvo v hoteli (1978) (TV film)

Krátka somarinka (autor: Jozef Bobok). Dvaja klienti hotela (Zednikovič, Nvota) rozbili nočnú lampu. Rozbijú aj druhú ukradnutú. Tretiu ide Zednikovič ukradnúť cez balkón do vedľajšej izby, kde na čierno prespala vďaka prevádzkarovi (Ďuríček) mladá slečna (Vargová).

Viditelný svět (2011)

Čo dodať - vynikajúci úchyl Trojan a veľmi sympatická Turjanová (bodaj by dostala viac filmovch úloh).

plakát

Pasodoble pre infarkt (1981) (TV film)

Starnúceho vedca Róberta (Kvietik) navštívi mladík, ktorý vyzerá ako Róbert pred 30 rokmi a predstaví sa ako Infarkt (Durdík). Neskôr prichádza jeho sestra Prevencia (Horváthová), vyzerajúca ako 18 ročná dievčina, ktorá sa Róbertovi páčila v autobuse. Rozprávajú sa o Róbertovom živote. Pre zaujímavosť - Infarkt pije s Róbertom Metaxu a Prevencia Gin.

plakát

Kamaráti (1973) (TV film)

Veľmi dobrý slovenský "triler" z roku 1973 (scenár: Ján Ďurina). Trojica navrátilcov z väzenia začína život na slobode. Kocúr (Rajniak - podobná rola ako v Medenej veži, či Orlom pierku) je nepolepšiteľný - ukradne auto, ujde z miesta nehody, ukradne peniaze. Líška (mladý Dočko) je dobrodruh - povedal by som pištolník, vláme sa do chaty, kam neskôr príde majiteľ s frajerkou. Koval (Machata) chce začať nový život. Jeho žena (Fialová - hovorí Rysová) však randí s Kovalovým bývalým kolegom (Bindas), za ktorého si pravdepodobne odsedel trest. Všetci sa ku koncu stretávajú u Kovalovcov... Ešte malá perlička - na chvíľu sa tu objaví dcéra Kovalovcov, ktorú hrá 14 ročná Jana Nagyová.

plakát

Poškolák (1975) (TV film)

Krausa dabuje Viera Topinková, Mjartanovú Emília Tomanová. A Tomanová ešte dabuje jedno dieťa, čo nechce Krausovi požičať kľúč.

plakát

Návraty z neskutočna (1997) (TV film)

autor: Jozef V. Schwartz, scenár: Ján Števček, 1. pov - Zamatový hlas (muž telefonuje s "mozgom" mŕtvej ženy), 2. pov - Kristína (manželka sa po autonehode stretáva so svojim "mŕtvym" manželom)

Pravo na prošloje (1989)

Zaujímavý film zobrazujúci život po vojne - osudy vojaka ČA Grigu (Kodeš - hovorí Paulovič), Cabadaja, ktorý bol pri transportoch židov (Václav Knop - hovorí Kňažko), majora britského letectva Koubeka (Rusev) a neskôr novinára Zajaroša (Petr Lepša - hovorí Ján Kroner). Po čase je Koubek v kameňolome, Griga, keďže nevie dokázať, že bol v ČA, pracuje v uhoľných skladoch a Cabadaj sa stane vplyvným komunistickým funkcionárom. Novinár Zajaroš pátra v Rusku po spolubojovníkoch Grigu. Pri tom spoznáva amerického veľvyslanca v Moskve (Županič - hovorí Haverl) a zisťuje aký je život v Rusku. Griga nakoniec dostáva vyznamenianie. Hrá tu množstvo ruských hercov, ktorí sú predabovaní slovenskou hereckou elitou. Svoj hlas ostal len Javorkovej a I. Romančíkovi.

plakát

Tu musíš žiť (1985) (TV film)

Z čias ked sa plány plnili na 110%. Ale je tu už problém či plniť plán za každú cenu, alebo sa starať aj o zdravie zamestnancov (smrteľná otrava pracovníčky, výbuch pri ktorom umrú další dvaja). Robotníci sa dokonca vzoprú vedeniu podniku. Obsadenie to má exkluzívne. Zaujal ma Dočolomanský v montérkach, Kronerová a Tlučková ako kočky, ktoré si hľadajú chlapa či Štepka v role "súdruha bezpečnostného" s radošinským prízvukom.

plakát

Prvá vina odpustená (1979) (TV film)

Karolovi (Slovák) - úspešnému mužovi v zamestnaní - sa narodili dvojičky. Z práce ide autom so starou kamarátkou (Šalagová), cestou zrazí chodca a z miesta nehody ujde.

Riziko (1978) (TV film)

Metóda zvárania Ing. Macka (Dočolomanský) je ohrozená lepšou metódou Ing. Hanulovej (Valentová). Posúdiť, odskúšať a doporučiť metódu do výroby musí profesor Paldar (Pántik), ktorý je Mackovým svokrom. Celkom zaujímavá inscenácia z VÚ zváračského.