• Pohádka
  • Rodinný

Najkrajšie roky života (1977) (TV film)

autor: Viktor Kin ### Dvaja mládenci (Bednárik, Horváth) dostali od červených úlohu preniesť stranícke peniaze do Chabarovska, ktorý obsadili bieli. Jedného z nich postrelia a príde o nohu. Napriek tomu chce ďalej pomáhať červeným. ### zopár nezabudnuteľných hlášok: viete o tom, že ohrozujete svetovú revolúciu? / tebe zverili stranícku úlohu, ty somár! / psí život - už aby bol čím prv ten socializmus / stavím sa, že aj váš Lenin by vás teraz uložil do postele, keby tu bol / ja a moji súdruhovia vám ďakujeme

Rodinné striebro (2008) (divadelní záznam)

V programe sú ukážky z tv filmov Víno vinovaté, Ženské oddelenie, Dobrá správa, Vygumuj a napíš a naživo zahrané úryvky z hier Čierna ovca, Konečná stanica, Loď Svet. hrali: Stanislav Štepka, Soňa Norisová, Maruška Nedomová, Andrea Martvoňová, Dominika Kleisová, Marcela Vilhanová, Mojmír Caban, Richard Felix, Csongor Kassai, Ladislav Hubáček, Milan Šago, Vladimír Svitek

Prorok Štúr a jeho tiene (2015) (divadelní záznam)

Trochu náročnejšie predstavenie zobrazujúce Štúra - Hurbana - Hodžu a ich partnerky v revolúcii a po nej. Zaujímavá je postava pokušiteľa - akýsi vnútorný hlas debatujúci a pokúšajúci jednotlivé postavy. Kostýmy sú súčasné, výlučne čierne obleky.

Jááánošííík (2004) (divadelní záznam)

Predpokladám, že mnohí hodnotili pôvodnú divadelnú hru z roku 1970, ktorú poznajú z LP platne. Toto je ale niečo iné, je to 40 minútový záznam Juraja Štepku z predstavenia pod holým nebom v pozadí s Veľkým Rozsutcom. Na začiatku je zbytočná scéna ako ide motorkár (René Štúr) s frajerkou (Vica Kerekes) na toto predstavenie do Terchovej. ### hrali: Štepka (otec Jonathán aj syn Juraj), Kassai (píšťalkár, Uhorčík), Kolníková (mama), Nedomová (sestra, pani urodzená 1), Norisová (Anička), Felix (dráb, sused), Abrahámová (pani urodzená 2), Caban (harmonikár). Vyrobila televízia Markíza a RND.

Traja z 9. poschodia (1969) (seriál)

Celkom dobré, kvalitná predloha, vynikajúca Strnisková. ### Štyridsiatnička Marta (Strnisková) má o 10 rokov mladšieho muža Karola (Adamovič) a dospievajúceho syna Emila (Kaprálik). Marta spreneverila v obchode, kde pracuje, peniaze. Odsúdia ju. Vo väzení sa spozná s "príživníčkou" Lujzou (Trutzová). Po prepustení nájde doma okrem syna aj muža s fajerkou Violou (Silvínová).# Emil stretne Lujzu, bavia sa spolu a nakoniec ju pozve domov.# Marta so synom odchádza od Karola. Po čase ho opúšťa aj Viola.

Netrpezlivosť srdca (1974) (TV film)

autor: Stefan Zweig, scenár: Helena Polachová; Vynikajúci Gustáv Valach v role doktora Condora, sympatické sestry Vašáryové.

Zbierka zaujímavostí (1985) (TV film)

Pán Klondike (Kiš) prišiel ponúknuť riaditeľovi múzea (Lasica) svoju zvláštnu zbierku - vysušený list, roztopený cencúľ vo fľaštičke, zvädnutú ružu... Ku každej veci pridá aj krátky príbeh ako ju získal. autor: Ivan Renč

Koža (1976) (TV film)

Obsah je zas trochu iný. Hlásnik Jarík a jeho žena (Horváth st., Hejná) majú dlhy u bohatých Grnáčovcov (Mišovic, Vrzalová). Ich majetok pôjde na dražbu tak odchádzajú do zrubu v lese. Tam nájdu v kotlíku poklad - môžu sa vrátiť a dlhy splatiť. Grnáč v prestrojení za čerta získa - ukradne od Jaríkovej poklad. Mišo (Horváth ml.) prichytí Grnáča aj so ženou a celá dedina ich odsúdi.

Dlhý, Široký, Bystrozraký (1994) (TV film)

scenár - Elena a Ivan Petrovickí, v obsadení Kapráliková aj Škrabáková - exkluzívne

Viditelný svět (2011)

Čo dodať - vynikajúci úchyl Trojan a veľmi sympatická Turjanová (bodaj by dostala viac filmovch úloh).