• Pohádka
  • Rodinný

Peter a Lucia (1968) (TV film)

Rollandov kontrast vojny a lásky dvoch mladých ľudí, ktorých stvárnili milá Milka Vašáryovie (26r) a Emil Horváth (tentokrát naozaj) mladší.

Okamih pravdy (2000) (TV film)

Divadelné predstavenie Štúdia S "Vtedy na Jamajke" (Lasica, Magálová, Kuxová) z roku 2001 sa mi páčilo viac. Táto inscenácia bola menej komorná, intímna a asi vinou obsadenia aj menej zábavná.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Zaujímavé, nezvyklé. Vynikajúci Čermák. Dávam 4 hviezdy. Po 2. sérii znižujem na 3.

Tajné životy (2014) (seriál)

Fajn seriál - má to príbeh, množstvo zápletiek a hlavne konečný počet častí - 13, nie ako tie nekonečné bludy kde neviem odkiaľ kam to smeruje. Dobré obsadenie od panelákistov - Mauréry, Kobielsky, cez spoľahlivé stálice - Jedľovský, Turzonovová, Javorková, Haverl, sympatických - Marcinková, Daniš až po záporáka - vynikajúci (nemyslel som že to o ňom napíšem) Kočiš. Škoda, že aj tu sa objavili drevené antiherečky Šarkoziová, Uličná.

Tri svadby (1979) (TV film)

V roku 1982 nakrútil rovnaké dielo režisér Miloš Pietor s bratislavskými hercami pod názvom Bite sa, pán Jedlinský.

Bite sa, pán Jedlinský! (1982) (TV film)

V roku 1979 nakrútil rovnaké dielo režisér Ivan Petrovický s martinskými hercami pod názvom Tri svadby.

Na vysokej skale: Prekliata (1978) (TV film)

Ďakujem za opravu účinkujúcich. Ešte dodám, že sedemtorčatá (Mikuláš, Gašpar, Štefan, Július, Juraj, Pavol, Ján) hral "slovenský" Michal Suchánek.

Eros a Psycha (1993) (TV film)

Správny názov: Eros a Psycha.

Sila lásky (1990) (TV film)

Príbeh z 1000 a 1 noci tentokrát rozpráva Šaharazáda (Soňa Valentová) kráľovi Šahrijárovi (Jozef Vajda). Kalif (Dušan Lenci - jeho jedna z mála kladných postáv) sa zaľúbi do svojej atraktívnej otrokyne Lajly (Ivona Krajčovičová) a narodí sa im syn Ardašír. A potom je to známy príbeh o Ardašírovi (Dušan Cinkota) a krásnej Hajátannufús (Zuzka Kapráliková - 17 ročná).