• Pohádka
  • Rodinný

Peter a Pavel (1988) (divadelní záznam)

autor: Ján SOLOVIČ, hrali: Jozef Vajda (cár Peter), Ľubomír Paulovič (tovariš Pavel), František Zvarík (Franz), Ivan Rajniak (Fedor), Dušan Blaškovič (krčmár), Eva Krížiková (Barbora), Anton Korenči (apatekár Mikuláš), Anna Maľová (Verona), Zdena Gruberová (pani majstrová Johana), Elena Rampáková (Margita), Peter Rúfus (Matej), Štefan Bučko (Marek), Vladimír Obšil (Pecko), Dušan Tarageľ (veliteľ Urban), Eva Mária Chalupová (matka predstavená Uršuľa), Judita Vargová (sestra Beata), Zuzana Cigánová (sestra Agáta)

Mariša (1984) (divadelní záznam)

autori: Alois a Vilém MRŠTÍKOVCI ### Česká klasika v SND s výborným obsadením. Gazda Lízal (Valach) dá svoju dcéru Marišu (Javorková) za ženu starému Vávrovi (Machata) aj keď ju ľúbi Francek (Dočolomanský).

Statky zmätky (2009) (divadelní záznam)

autor: Jozef Gregor TAJOVSKÝ ### Sem-tam nekonvenčné (sexuálne náznaky, telenovela v tv), zaujali ženské monológy (Dolná, Pavlíková) a dialógy neuveriteľnej rýchlosti. Rušivo pôsobila recitujúca "dáma v čiernom" (Augustovičová), ktorá prerušovala diabolské tempo predstavenia. ### hrali: Milan Ondrík (Ďurko Ľavko), Daniela Pribullová (Zuzka Kamenská), Gabriela Dolná (Mara Palčíková), Ivan Vojtek st-1957 (Ondrej Palčík), Eva Pavlíková (Žofa Ľavková), Ivan Vojtek ml-1962 (Jano Ľavko), Kristína Greppelová (Beta), Eva Večerová (Kata Kamenská), Ján Greššo (Tomáš Kamenský), Alena Pajtinková, Jakub Rybárik, Peter Kadlečík, Hilda Augustovičová

Na Bukvovom dvore (1993) (TV film)

Príjemný, na povrchu pokojný príbeh z Bukvovho gazdovstva, kde sa príliš nehovorí, netára. Atmosféru dopĺňa hudba - hra na píštalke. Obsadenie vynikajúce - myslím každá postava: František Kovár (Bukva), Vanda Tureková (Magalénka), Peter Bebjak (Jano Klas), Robert Roth (Štefan), Oľga Vronská (matka Bukvu), Viera Topinková (matka Magdalénky), Ján Melkovič (otec Magdalénky), Stanislav Štepka, Zuzana Kapráliková, Štefan Mišovic, Gejza Benko, Katarína Šulajová, Pavol Topoľský, Peter Debnár, Oľga Zollnerová, Soňa Ulická, Helena Húsková

Najkrajšie roky života (1977) (TV film)

autor: Viktor Kin ### Dvaja mládenci (Bednárik, Horváth) dostali od červených úlohu preniesť stranícke peniaze do Chabarovska, ktorý obsadili bieli. Jedného z nich postrelia a príde o nohu. Napriek tomu chce ďalej pomáhať červeným. ### zopár nezabudnuteľných hlášok: viete o tom, že ohrozujete svetovú revolúciu? / tebe zverili stranícku úlohu, ty somár! / psí život - už aby bol čím prv ten socializmus / stavím sa, že aj váš Lenin by vás teraz uložil do postele, keby tu bol / ja a moji súdruhovia vám ďakujeme

Silvestrovské pranie (1983) (TV film)

Neverná manželka (Turzonovová) má frajera (Kňažko), ktorý sa pred jej manželom (Huba) vydáva za opravára práčok. A čo ďalej? Nepochopil som záver: Manželia doma silvestrujú a zároveň sa objavia na televíznej obrazovke, vo vedľajšej miestnosti je hlásateľka...???

Rodinné striebro (2008) (divadelní záznam)

V programe sú ukážky z tv filmov Víno vinovaté, Ženské oddelenie, Dobrá správa, Vygumuj a napíš a naživo zahrané úryvky z hier Čierna ovca, Konečná stanica, Loď Svet. hrali: Stanislav Štepka, Soňa Norisová, Maruška Nedomová, Andrea Martvoňová, Dominika Kleisová, Marcela Vilhanová, Mojmír Caban, Richard Felix, Csongor Kassai, Ladislav Hubáček, Milan Šago, Vladimír Svitek

Deti (1985) (TV film)

autor: Paľo Gejdoš; Na začiatku som sa zľakol, čo za "červený" film to bude (na schôdzi hlasujú o prijatí za kandidáta KSČ, proti je brat, otec sa zdržal hlasovania). Ale potom sa to znormalizovalo na príbeh o stavbárovi panelákov (Haverl), ktorý má synov Martina (Ján Kroner), mladšieho "flákača" Jozefa (Luknár) a dcéru - zdrav.sestu Zuzku (Sanitrová). Aj keď je to trochu presúdruhované, kvôli Krajčovičovej a Sanitrovej treba vidieť.

Prorok Štúr a jeho tiene (2015) (divadelní záznam)

Trochu náročnejšie predstavenie zobrazujúce Štúra - Hurbana - Hodžu a ich partnerky v revolúcii a po nej. Zaujímavá je postava pokušiteľa - akýsi vnútorný hlas debatujúci a pokúšajúci jednotlivé postavy. Kostýmy sú súčasné, výlučne čierne obleky.