• Pohádka
  • Rodinný

Povolanie režisér (2022) (seriál)

Áno, treba natočiť seriózne dokumenty o slovenských režiséroch a ich diele, ale toto nie! Dvaja ... moderátori sa snažia byť vtipní (ale sú trápni) a popri tom spomenú režisérov, o ktorých asi v živote nepočuli. A ešte uvidíme pár veľmi náhodne vybraných ukážok. Pre porovnanie - relácia Herecké legendy je o mnoho úrovní kvalitnejšia.

Panda (1976) (TV film)

autor: Miroslava Mesiarová,+hrali: Chmúrová, Maľová, Slabejová, kamera: Ladislav Stritz,

Popaterce (1996) (seriál)

Popaterce (1992) žartovné príbehy našich predkov; scenár: Štefan a Matúš Oľha, hrali: Výrostko, Horňák, Gazdík, Kožuch, Bálintová, Sudická, Oľhová, Jana Domková, Jindřich Obšil, Jozef Kramár, Folkman, Mišovic, Róbert Mankovecký, kamera: Rudolf Krištof, réžia: Matúš Oľha ###### Popaterce (seriál): 1995 Na košaru ### 1995 Vohľednici / Život šicko napraví ### 1995 F karčme / Deptaňe kapusti ### 1996 Spitovini ### 1996 Okolo vešeľa ### 1996 Pot šmikňu / Drevo na žimu ### 1997 Amerikaňci 1 ### 1997 Amerikaňci 2

Suttonský duch (1976) (TV film)

réžia: Jozef Pálka, autori: Kenneth Heuer, George Selden, +hrali: Bindas, Martin Gregor, Michalský, Plevka

Ako som bol hercom (1995) (TV film)

Dnes večer hrám ja http://www.csfd.cz/film/270799-dnes-vecer-hram-ja/komentare/ s E.Horváthom ml. tvoria 3 poviedky: Ako som bol hercom (Kuprin), Neviditeľná zbierka (Zweig) a Plášť (Gogoľ).

Elija Isakovič a Margarita Prokofievna (1990) (TV film)

Dnes večer hrám ja s Milanom Lasicom obsahuje poviedky Elija Isakovič a Margarita Prokofievna, Pani McWilliamsová a blesky (Twain), Pán Preble sa zbavuje manželky( Thurber)

Ako si Grétička trochu zdriemla (1988) (TV film)

Dozvedel som sa, že je to jedna z poviedok prvej relácie cyklu Dnes večer hrám ja s Martinom Hubom. Ďalšie sú Čudný človek (Čechov) a Lupič zo Shady Hillu (Cheever).

Bratislavské pondelky (2021) (seriál)

réžia: Peter Hledík; Vďaka za dokument o slovenskej tv tvorbe. 3 diely sú o začiatkoch a 60. rokoch. Takže treba ďalšie diely - 70., 80. 90. roky - aj vtedy vzniklli kvalitné dramatické diela. ### Doplnené - vďaka za ďalšie diely.

Zelený papagáj (1990) (divadelní záznam)

+hrali: Kožka, Tatiana Kulíšková, Krempaský, Kožková, Oktavec, Moravčík, Topľanský, Jedľovský,, Nina Kočanová, Vokoun, Šišková, Silvia Kočanová (Mrvečková), Erik Jamrich

La Musica (2010) (divadelní záznam)

+ hrala Ľudmila Lukačíková (Kozmenková)