• Pohádka
  • Rodinný

Baranček rovno z rozprávky (1980) (TV film)

Vorlíčkovský námet - rozprávkový baranček otras sa! v súčasnosti, ale vorlíčkovská bláznivá komédia z toho nie je.

Bendžo kvintet (1978) (TV film)

Do začínajúcej kapely (Bednárik, Javorský, Vojtek, Konrád, Ján Greššo) chce patriť aj Martin (Swan) z bohatej rodiny. hudba: Brezovský, texty piesní: Peteraj

Bite sa, pán Jedlinský! (1982) (TV film)

V roku 1979 nakrútil rovnaké dielo režisér Ivan Petrovický s martinskými hercami pod názvom Tri svadby.

Bratislavské pondelky (2021) (seriál)

réžia: Peter Hledík; Vďaka za dokument o slovenskej tv tvorbe. 3 diely sú o začiatkoch a 60. rokoch. Takže treba ďalšie diely - 70., 80. 90. roky - aj vtedy vzniklli kvalitné dramatické diela. ### Doplnené - vďaka za ďalšie diely.

Celý deň obchádzam panelák (1990) (TV film)

Príbeh z petržalského sídliska (vraj Farského 16) kde sa zvyšuje počet psov a deti od nudy robia neplechu. Nakoniec jeden z obyvateľov (Gogál) založí cvičisko pre psy.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Zaujímavé, nezvyklé. Vynikajúci Čermák. Dávam 4 hviezdy. Po 2. sérii znižujem na 3.

Citové cvičenia (1990) (TV film)

Niekoľko spolu nesúvisiacich epizód o partnerských dvojiciach, trojiciach... Ale aspoň som videl mladučkú Hilmerovú (16r) a Ochránka (17r), vtedy ešte sympatickú Šebestovú (dnes Brychtová) a niekedajšiu detskú hviezdu Moniku Paššovú (Nech žije deduško) v dospelšom veku.

Cyril a Metoděj - Apoštolové Slovanů (2013) (seriál)

Prvý diel som videl v slovenčine, ale predabovanie českých hercov poriadne pílilo uši, takže ďalšie diely v češtine. Seriál ako hraný dokument či "dokudráma" by ešte ušiel ale ako historická dráma nie (veľmi umelý scenár a nevierohodné herecké výkony). Oceňujem však snahu o zobrazenie Konštantína a Metoda i Veľkej Moravy. Z tohto obdobia chcem pripomenúť tv filmy: Momír II., Solúnski bratia, Knieža. Najsilnejšie zážitky som však mal z rozhlasových hier: pentalógia Obrazy z dejín Veľkej Moravy (Pomsta Pribinova, Obrana Metodova, Svadba Svätoplukova, Smrť Gorazdova, Nádej Mojmírova), hry z obdobia vlády Svätopluka (Rex Sclavorum, Keď tu vládla jeho mocná ruka), či Rastislava (Rasticiáda).

Čarovné papučky (1971) (divadelní záznam)

réžia: Miloš Pietor, hrali: Bogdan, Šulík, Horváth ml, Barthová-Pietorová, Hrabinský, Horňáková-Ružičková, nie je to divadelný záznam, ale tv inscenácia