• Pohádka
  • Rodinný

Inzerát na sny (1989) (TV film)

Myslím, že ten príbeh nie je až taký úsmevný, každopádne 22-ročná Katarína poteší.

Královský slib (2001)

Slabší dej, žiadna zápletka, žiadne napätie. Ale čo ma najviac uráža je, keď si dievča (Vonráčková) dá čapicu a všetci sa zrazu tvária, že je to chlap. Jedna hviezda za výpravu, jedna za Issovú.

Natěrač (2008) (TV film)

Videl som divadelné predstavenie Maliar izieb s Magálovou, Horváthom a Studenkovou, v rovnakom obsadení aj TV inscenáciu (1995, r-Vajdička) a bolo to skvelé. Ale toto hoci natáčané v reálnom dome ma nejako nepobavilo.

Sladké bezvládie (1978) (TV film)

Tretiakov gymnázia hrajú 21 roční: Ivan Vojtek st., Judita Vargová, Radeva (vtedy Červeňáková), Mačáková, Laca, Rúfus. Niektoré Bednárikove výstupy (napr. s Kišom) sú celkom úsmevné - ak to beriem ako grotesku.

Putá osudu (1992) (TV film)

Keďže STV nemá peniaze na Odysea ako mal Desmon Davis na Súboj titanov, v tejto viac bábkovej rozprávke bohov hrajú ľudia a ľudí bábky (vrátane jednookého Kyklopa Polyféma). Lepší zážitok som mal z 2-dielnej rozhlasovej hry Odysea (1990, r-Tadánková).

Zlaté jabĺčko (1966) (TV film)

réžia: Zora Bachnárová, autor: Križanová-Brindzová, scenár: Wiedermannová, Bachnárová, kamera: Stritz, hrali: Turzonovová, Budská, Dibarbora, Rajniak, Zvarík, Mrvečka, Skovay, Šimonovič st., Hanúsek, Belák, Čillík, Alojz Kramár, Dočolomanský, Šebok, Moravčík, Ferdinand Lehotský, Ján Kramár, Húsková

Gajdoš Filúz (1969) (TV film)

správne je Alžbeta Bárthová (Pietorová), kamera: Jozef Hakl, v titulkoch je rok výroby 1967

Popaterce (1996) (seriál)

Popaterce (1992) žartovné príbehy našich predkov; scenár: Štefan a Matúš Oľha, hrali: Výrostko, Horňák, Gazdík, Kožuch, Bálintová, Sudická, Oľhová, Jana Domková, Jindřich Obšil, Jozef Kramár, Folkman, Mišovic, Róbert Mankovecký, kamera: Rudolf Krištof, réžia: Matúš Oľha ###### Popaterce (seriál): 1995 Na košaru ### 1995 Vohľednici / Život šicko napraví ### 1995 F karčme / Deptaňe kapusti ### 1996 Spitovini ### 1996 Okolo vešeľa ### 1996 Pot šmikňu / Drevo na žimu ### 1997 Amerikaňci 1 ### 1997 Amerikaňci 2

La Musica (2010) (divadelní záznam)

+ hrala Ľudmila Lukačíková (Kozmenková)

Čarovné papučky (1971) (divadelní záznam)

réžia: Miloš Pietor, hrali: Bogdan, Šulík, Horváth ml, Barthová-Pietorová, Hrabinský, Horňáková-Ružičková, nie je to divadelný záznam, ale tv inscenácia