• Pohádka
  • Rodinný

Snopy z piesku (1985) (TV film)

Pre mňa boli zaujímavé historické zábery na Bystricu zo strechy hotela Lux a potom mladé laborantky: Sládečková, Sanitrová, Šišková, Tyralová.

Socialistický Zombi Mord (2014)

Ťažko hodonotiť. V TV to označili podtitulom "amatérsky komediálny horor" - výstižné. Zaujali ma zväzáčky v sukničkách likvidujúce zombíkov samopalom, či kladivom. Čo tam ešte bolo? Aha, (hekto-)litre krvi, Škodovky 120 - v jednej z nich s nápisom VB je nakoniec ruský školník rozstrieľaný vrtulníkom, interiér ZŠ ako v tej mojej z 80.rokov, zaujímavé záverečné titulky až sa mi tam tie zväzáčky stratili. Trochu mi vadil zvuk, chrčanie a revanie zombíkov - ale to oni asi tak bežne komunikujú.

Spoločný menovateľ (1978) (TV film)

Syn Marek (Topoľský) chce ísť proti vôli svojej matky (Rysová) na učňovku - stavať cesy, mosty, diaľnice - aby tu po ňom niečo zostalo.

Statky zmätky (2009) (divadelní záznam)

autor: Jozef Gregor TAJOVSKÝ ### Sem-tam nekonvenčné (sexuálne náznaky, telenovela v tv), zaujali ženské monológy (Dolná, Pavlíková) a dialógy neuveriteľnej rýchlosti. Rušivo pôsobila recitujúca "dáma v čiernom" (Augustovičová), ktorá prerušovala diabolské tempo predstavenia. ### hrali: Milan Ondrík (Ďurko Ľavko), Daniela Pribullová (Zuzka Kamenská), Gabriela Dolná (Mara Palčíková), Ivan Vojtek st-1957 (Ondrej Palčík), Eva Pavlíková (Žofa Ľavková), Ivan Vojtek ml-1962 (Jano Ľavko), Kristína Greppelová (Beta), Eva Večerová (Kata Kamenská), Ján Greššo (Tomáš Kamenský), Alena Pajtinková, Jakub Rybárik, Peter Kadlečík, Hilda Augustovičová

Studené podnebie (1974) (TV film)

Veľmi dobré. Jednoduchý príbeh, viac-menej pátranie, prečo mladá žena (Šimanská) skočila pod vlak. Mňa zaujali predovšetkým svokrovci - vynikajúci Július Vašek a Viera Strnisková.

Suttonský duch (1976) (TV film)

réžia: Jozef Pálka, autori: Kenneth Heuer, George Selden, +hrali: Bindas, Martin Gregor, Michalský, Plevka

Svadba (1970) (TV film)

Na svadbu Epaminonda Aplombova (Martin Huba) prichádza generál Fiodor Revumov Karaulov (Míla Beran), čo je pre všetkých veľkou cťou. Ukáže sa však, že je to už len starý senilný muž.

Svadobný pochod (1986) (TV film)

+hrali: Maľová, Zednikovič, Černý, Kostovič

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Pre mňa plusy boli sympatická Jansová (aj keď tie jej výpočty boli riadne bludy), zo začiatku seriózny záporák Liška a italolingvista Trojan. Mádla je už podľa mňa priveľa, dosť trápny bol ten schyzofrenik vojak-skladateľ. A slovenský zástupca? Polnišová! Najhoršie bolo ale predabovanie českej rozprávky do slovenčiny (Topoľský, Marcin!!!, Noga...). Možno keď to raz uvidím v češtine pridám tretiu hviezdu.