Sovietsky tajný experiment, ktorý mal slúžiť na paralyzovanie armády imperialistického nepriateľa socializmu rozšírením agresívnej smrteľnej nákazy (kódové meno Zaraza) sa vymkol spod kontroly a musel byť ukončený. Vinou súdruha neznámeho vojaka sa zvyšná vzorka bojového plynu dostala pod falošným označením dymovníc do konvoja inváznych vojsk varšavskej zmluvy smerujúceho na územie Slovenska. O niekoľko rokov neskôr sa tento plyn použije pri rutinnom stredoškolskom brannom cvičení a nakazí nič netušiacich študentov. Malá skupinka žiakov bojuje o prežitie, ich jediným problémom však nie sú len agresívni nakazení spolužiaci, ale aj školník (bývalý dôstojník SPECNAZ), ktorý sa snaží za každú cenu zabrániť hroziacej medzinárodnej blamáži. (oficiální text distributora)

misterz

Je to síce každým svojim kúskom a v každom smere amatérčina ako hrom, ale snahu treba oceniť. Ide o takú prvú slovenskú lastovičku, ktorých dúfam bude ešte viac. Navyše snímok dokázal miestami pobaviť, pár hlášok a vtipných momentov je vážne luxusných, oceňujem aj výborné interiéry školy a veľa doplnkov, ktoré mi pripomenuli časy dávno minulé a spomienky na základku. Lepšiemu celkovému dojmu pomohol tiež nápad s krátkymi sukienkami a peknými dievčatami, pričom dokázali zaujať aj slušne zvládnuté gore efekty, takže ja tu jednu hviezdu navrch pridám veľmi rád. 70/100 ()

M.a.t.t.

Zo slovenského amaterskeho zázraku sa nevykľul žiaden zazrak. Oceňujem húževnatosť tvorcov, ktorá viedla k dokončeniu ich vysneného diela. Chválim ich vynaliezavosť, ktorá sa prejavila aj v scenári formou viacerých originálnych nápadov a nebudem kritizovať technickú stránku. Lenže chatrne vystavaná zápletka s podivnou logikou postáv a mizerné dialógy SZM tiahnu nadol a nech sa ma nik nesnaží presvedčiť, že mám byť tolerantný aj k týmto aspektom. Za daných podmienok tvorcovia asi dokázali maximum, ale nie som úplne presvedčený že by to s väčším rozpočtom zvládli lepšie. V tom prípade by sa už totiž nemohli skrývať za nálepku amatérov. 50% ()

verbal odpad!

Socialistická zombie kokotzina je maďarskými downmi bohovsky nadhodnotená amatérska videosračka, osadená bandou juvenilných pornonehercov, ktorí sa deväťdesiat minút s dikciou východniarskych cigošov vyžívajú v dialógoch hodných retardovaného bači. V hlavných úlohách síce pózujú dve ozaj popiči maškrty v drnčivo tesných zväzáckych krojoch, no kozy ani bobry nevidno a poprcajú ich iba lacným kečupom. Ten akože vraj kůl dej vyzerá, ako by sa súdruh Biľak zaľúbil do manga a nechal dákeho šimpanza zo Sovietskeho zväzu napísať prijebanú inscenáciu po vzore japonských súdruhov, kde dve minisukne a partia priteplených frajerov celý čas len tak behajú po normalizačnej škole, trepú nehorázne pičoviny a predvádzajú, ako sa nevedia poriadne zľaknúť ani bravčovej kotlety. Tí zlí pritom robia akože „vrrrr“, tí dobrý „uááá“. A to je všetko. Prisambaču, po hodine seba týrania som to zrušil, vystrčil smerom k Uhorsku holú riť a pustil si radšej na spravenie nechutenstva dejovo podobný, no oveľa sofistikovanejší, herecky, scenáristicky aj dialógovo dokonalý amatérsky retro snímok s názvom Comunistic hairy Čadca teens anal armagedon. ()

Hamaradža

Na amatérsku tvorbu veľmi pekná práca s rekvizitami, dobovou atmosférou a krvavým makeupom, trochu horšie už na tom film bol s príšerne prehrávajúcimi hercami a nepríjemne digitálnym záverom. No i tak cieľavedomá (je vidno že chalani žánru rozumejú) jednohubka, ktorá vzhľadom k nízkemu rozpočtu je najsilnejšia v momentoch, kedy sa neberie vážne (tj. bohužiaľ prekvapivo dosť málokedy) a chcelo by to prestrihať aspoň o 20 minút. ()

Willy Kufalt

S úspěšnými horory od amatérských tvůrců nemám jako divák moc zkušeností, naposledy mnou viděná Záhada Blair Witch z této kategorie mě dokonale otrávila. Na tenhle slovenský kousek jsem se podíval více méně ze zvědavosti, ale tentokrát jsem poměrně mile spokojen. Atraktivní prostředí školy v období reálného socialismu, politické pozadí společenského marasmu trvajícího od okamžiku vpádu sovětských vojsk a z něj tady v rámci hororového žánru naplno propuklá hrůza v podobě šířící se zombie nákazy + rafinovaný šílenec, válečný veterán ruského původu v osobě školníka, který představuje druhou nástrahu při pokusu o záchranu života v tomto vražedném labyrintu... Několikrát jsem se sice u toho spíše nechtěně zasmál (ale uznávám, že to u mnou tolik ceněné legendy žánru Noc ožlivých mrtvol z r. 1968 také), ale překvapivě jsem po většinu času zůstal pohlcen napětím, díky skvělému tempu a přímočárému akčnímu stylu jsem se nestihl nudit a dokázal brát ten film často i seriózně. Líbila se mi žánrová čistota, oceňuji i střih + efekty, s nimiž si dali tvůrci námahu a vůbec mi při tom nevadí, že krev a zohavená těla zde nepůsobí realisticky, jednak vidět realismus v tomto směru vážně nemám zapotřebí a hlavně z toho cítit velký tvůrčí zápal mladých amatérských nadšenců a v rámci toho, čím Socialistický zombie mord je, mi přijde velmi dobře udělaný a ty slabší 4 hvězdičky si z mé strany zaslouží. Jediná moje výtka by směřovala k amatérskému, nepříliš uvěřitelnému herectví, ale tuto slabinu naštěstí dokázala částečně zastínit celkově zdařilá atmosféra. [75%] ()

• Film natáčali osem rokov a filmový štáb tvorili členovia pezinského združenia Tichý dom. Natáčanie amatérskeho filmu ich vyšlo v celku na 19 152 eur aj 49 centov. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)
  • V Hankinej spálni si na jednom z časopisov môžeme všimnúť americkú speváčku Britney Spears. (GTS_PUNK)
  • 36-členný komparz si za pivo a guláš zahrali prívrženci žánru anime z Anime crew a šermiari zo združenia Vargar. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)