• Pohádka
  • Rodinný

Posledná fáza zatmenia (1978) (TV film)

autor: Dušan Kováč, +hrali: Slavo Záhradník, Viera Radványiová, Emília Došeková, Rudolf Žákovský

Smoliarka (1964) (TV film)

Je to rozprávka (aj keď hlúpa), autor: A.Gvozdeva, no a tvorcovia sa nevyvarovali ani zbytočným spevom či čo to je. Dievčina Santina (22r Božidara Turzonovová) odíde z domova lebo je "smoliarka". Príde do jedného čudného kráľovstva a tam sa jej podarí priniesť smolu tkáčkam, vinárovi, práčke. Nakoniec zistí, že netreba všetko zvaliť na zlý osud. Ten osud hrá Viera Topinková s vlasmi ako Saxana.

Šediny doktora Ondáka (1977) (TV film)

Patrím k jedincom, ktorí to dopozerali - kvôli Studenkovej, Chmúrovej a Nagyovej.Tie piesne sú skutočne zlé. A tá dĺžka - 105min - bohato by stačila polovica.

Martinko Klingáč (2004)

Nie je to klasická slovenská ako bola Zlatá priadka http://www.csfd.cz/film/194875-zlata-priadka/. Toto je na motívy Grimmovcov - scenár Glasnerová. Hanka musí napriasť zlato, lebo ináč ju kráľ vyženie z krajiny a popraví jej otca. Zavretá vo veži plače a jej slzy kvapkajú Klingáčovi rovno do polievky. Čiže Klingáč býva hneď pod vežou, aby sme nechodili ďaleko. Tak Klingáč príde k nej a naučí ju priasť zlato. Keď zlato napradie, kráľ sa zrazu do nej zaľúbi. (???) Veľmi mi tam vadili tie spevy či čo to bolo a celkovo hudba (Rasťo Dubovský), vrcholom bol repujúci Klingáč. Osoby a obsadenie: Martinko Klingáč - Cittel (hovorí Čálik), Hanka - Mojžišová, kráľ - Julian Martin - kto to je? (hovorí Kobielsky), radca - A.Vaculík (hovorí Bartoň), otec - Kaprálik, krčmárka - Šalagová, krčmár - Šimonovič, žobrák - Lenci, vyslanec - Bartoň. Nerozumiem prečo je Vaculík predabovaný Bartoňom a Bartoň pritom hrá ešte inú postavu. Celkovo je dabing neprirodzený a asynchrónny. Vyrobil Atan film. Aby som spomenul aj klady - tak je tam Krásna Hôrka a skanzen v Pribyline.

Krasava (1988) (TV film)

V titulnej úlohe neznáma Tatiana Motíľová (hovorí E.Pavlíková), ďalej hrajú Petrovická, Hrabinský (hovorí Monček), P. Aczel, A. Aczel, Holec, Slivka (hovorí Gallovič), Černická, Trutzová, Mullerová, Korenčiová, Vašek. Ešteže to nemá ani pol hodinu, z toho nejakú dobu vyhráva dychovka Vajnoranka alebo lyrické husle. K obsahu doplním - nakoniec sa Krasava vráti a je už "dobrá".

A čo láska? (1981) (TV film)

Študentka Lucia (Sládečková 23r v jednej z prvých tv rolí) odíde bývať od rodičov (Gruberová, Korenči) ku kamarátke (Studenková 27r) a zaľúbi sa do mladého doktoríka (Černý 28r).

Citové cvičenia (1990) (TV film)

Niekoľko spolu nesúvisiacich epizód o partnerských dvojiciach, trojiciach... Ale aspoň som videl mladučkú Hilmerovú (16r) a Ochránka (17r), vtedy ešte sympatickú Šebestovú (dnes Brychtová) a niekedajšiu detskú hviezdu Moniku Paššovú (Nech žije deduško) v dospelšom veku.

Mahulena, zlatá panna (1986)

Nemecko-slovenská rozprávka s neznámimi hercami, SK reprezentuje Hajdu. Pre mňa dosť psychologicko-depresívna.

Pád hore (1982) (TV film)

Pozeral som pozorne, ale Adamčík tam nehral. Súhlasím s tým, čo napísal anderson. Sympatická je hlavná dvojica Martin (Ďurdiak) a Lucia (21 ročná Kulíšková - pre ňu tá jedna hviezda).

Výstava (2013)

Scenár na 1 vetu (Múzeum sa ruší) spracovali 2 režiséri - nemastné, neslané. Jedna hviezda za Košickú (škoda, že zatiaľ nedostala serióznu rolu vo filme).