• Pohádka
  • Rodinný

Macoška (1994) (TV film)

Nadprirodzená bytosť, ktorá sa objaví asi 10 min pred koncom rozprávky je hlupaňa a nechá sa nahovoriť na somarinu. Kráľovnú aj s deťmi premení na kvet Macošku a potom ich premení naspäť. To je celá zápletka aj rozuzlenie. Ale ináč Zuzka Šulajová (16) je fakt víla - škoda, že tu musela mať na chrbte také 2 igelity.

Ako sa husár učiteľom stal (1985) (TV film)

Dopozeral som to len kvôli Dagmar Sanitrovej (23). Uráža ma scenár, podľa ktorého si princezná nalepí fúzy a zrazu sa všetci tvária ako by to bol chlap. Hodnotu to má ako dokument o tom ako vyzerali známi herci v roku 1985.

Tri stromy (1993) (TV film)

Mládenec prišiel do lesa, kvôli peknej dievčine vyrúbal tri stromy (samozrejme nejaká umelina) a tak sa stal kráľom a zároveň mužom tej dievčiny - ako sa ukázalo princeznej. Dobrý režisér by aj z tohto urobil dobrú rozprávku, ale toto nie je ten prípad. Za povšimnutie stojí sympatická dvojica Kapráliková - Mišík (pozri galériu). V obsadení ešte chýba Alfréd Swan (jeden z bratov princeznej). V titulkoch je rok výroby 1993.

Žabí ženích (1978) (TV film)

Dosť slabý príbeh. Hlavná kladná postava Madlenka (Večerová) sa nechá dobrovoľne uväzniť. Preafektovaná ježibaba (Kristínová) sa nedá počúvať. Na okne sedí umelohmotná "žaba" a všetkým sa to zdá normálne? No mne teda nie.

Zakliate kráľovstvo a princezná (1992) (TV film) odpad!

autor: Joan Amades, scenár: Pavol Skaličan +hrali: Zlatica Pacigová, Katarína Orbanová, Dana Gažová, Adriana Rajczyová, Lena Košická, Beata Drotárová, Adriana Kudláčová, Kveta Stražanová, Csongor Kassai, Peter Trník, kamera: Ondrej Klíma

Muzikál (1993) odpad!

Objavili sa tu: 20r - Vráblicová, 19r - Fialová, 16r - Mokrý a Karin Haydu.

Škovránok (1999) (TV film)

réžia: Ľubomír Vajdička, +hrali: Stanke, Miezga

Pre nás ani kaktus nekvitne (1983) (TV film)

hrali: E. Vítek, M. Geišberg, A. Šulcová - Gurtlerová, B. Znaková, kamera: M. Štelbaský, réžia: I. Ciel

Povolanie režisér (2022) (seriál)

Áno, treba natočiť seriózne dokumenty o slovenských režiséroch a ich diele, ale toto nie! Dvaja ... moderátori sa snažia byť vtipní (ale sú trápni) a popri tom spomenú režisérov, o ktorých asi v živote nepočuli. A ešte uvidíme pár veľmi náhodne vybraných ukážok. Pre porovnanie - relácia Herecké legendy je o mnoho úrovní kvalitnejšia.