• Pohádka
  • Rodinný

Dobrodružstvo v hoteli (1978) (TV film)

Krátka somarinka (autor: Jozef Bobok). Dvaja klienti hotela (Zednikovič, Nvota) rozbili nočnú lampu. Rozbijú aj druhú ukradnutú. Tretiu ide Zednikovič ukradnúť cez balkón do vedľajšej izby, kde na čierno prespala vďaka prevádzkarovi (Ďuríček) mladá slečna (Vargová).

Domovníkov syn (1993) (TV film)

Scenár - Uhliarik, Garguláková. Priemerný príbeh, rozprávka to nie je, aj v titulkoch píšu - tv hra na motívy Andersena. Fialová tam nehrala (neviem kto sem píše tie výmysly). Dosť mi vadil dabing - miestami nesynchrónny. Osoby a obsadenie: Georg-chlapec: Gulyás, Georg: Mankovecký (hovorí Landl), Emília-dievča: Masárová, Emília: Tureková (hovorí Sanitrová), gróf: Dočolomanský, generálova žena: Petrovická, generál: Dóczy, Georgova mama: Solárová (hovorí Matejková, zbytočne predabovaná), Georgov otec: Bzdúch, slúžka: Záborská, ďalej hrajú Mistrík I., Gallovič, Konrád, Šulajová A., Orbanová, Rajzíková (hovorí Očková - zbytočne predabovaná).

Dutý kameň (1985) (TV film)

Výborné, slovenský - historický - televízny film, vyrobený v ČST Košice. Výprava seriózna, žiadne papundeklové kulisy. Hrajú tam aj málo obsadzovaní košickí herci - Skokan, Rašev, Úradník, Macko... A všetko dokresľuje nezameniteľná Stračinova hudba. Niečoho podobného sa v súčasnosti už asi nedožijeme.

Dýchni (1975) (TV film)

V programe sú piesne: Budík, Tvár mala jemnú, EKG, Keď sedíš celkom opustená, Keď vás zrazu láska sklame, Pustím si trocha modrého splínu, Dýchni. hudba: Ali Brezovský, Pavol Hammel, Peter Smékal, text: Tomáš Janovic

Elija Isakovič a Margarita Prokofievna (1990) (TV film)

Dnes večer hrám ja s Milanom Lasicom obsahuje poviedky Elija Isakovič a Margarita Prokofievna, Pani McWilliamsová a blesky (Twain), Pán Preble sa zbavuje manželky( Thurber)

Elixír života (1963) (TV film)

protialkoholická rozprávka - zaujímavé! +hrali: Mária Žabková, Polónyi, Zvarík, Gallo, Adamčík, Krížiková, Korenči, Skovay, Géc, kamera: Jozef Plencner