• Pohádka
  • Rodinný

Zaprášené histórie Ema Bohúňa - Polnočná večera (1970) (epizoda)

Ranený nadporučík dostane dovolenku. Cestou domov sa dostane na neznámy hrad (asi Slovenská Ľupča), kde ho pohostia tajomní manželia spred 200 rokov. Pokračuje ďalej, kvôli zdraviu musí pár dní zostať v nemocnici. Zoznámi sa s mladou komtesou. Neskôr zistí, že komtesa je potomkom tajomných manželov. ### hrali: Ivan Palúch, Libuša Trutzová, Eva Poláková, Karol Machata, Eduard Bindas, Mária Markovičová, Ľudovít Greššo, Augustín Kubáň, Lotár Radványi, Pavol Mikulík, Karol Čálik, Magda Paveleková, Gizela Veclová, (Zvarík tu nehral), rok výroby: 1970

Zaprášené histórie Ema Bohúňa - Prípad zo Železného (1970) (epizoda)

Profesor botaniky ide s manželkou a synom do kúpeľov v Železnom (natáčané asi v Brusne). Manželka sa zaľúbi do elegantného pána a ujde s ním na Balaton. Po pár dňoch sa však na ňu zvodca vykašle.

Smejeme sa storočiami (1983) (seriál)

Pôvodne každá relácia SSS bola na jednu tému a obsahovala 2 poviedky. STV to upravila na tento výber (s Feldekovou), vďaka aspoň za to. ### 01 Medziplanetárny šachový turnaj (Iľf, Petrov) ### 02 Miláčik Clovis (Saki) - téma: Umenie klamať ### 03 Padla kosa na kameň (Green) ### 04 Vráťte mi školné (Karinthy) ### 05 Prvé hodinky (Tajovský) ### 06 Zásnuby (Sloboda) ### 07 Nenápadnosť (Feldeková) ### 08 Škriepnici (tento tv film nepatrí do pôvodneho cyklu SSS) https://www.csfd.cz/film/59574-skriepnici/komentare/ ### 09 Serenáda (Shaw) ### 10 Panic pani Houssonovej (Maupassant) ### 11 Láskoveda (Cros) ### 12 Príhoda v závode číslo 6 (Gorin) ### 13 celá relácia SSS - téma Kamaráti z mokrej štvrti: poviedky Súboj na pivo (Laskomerský) a Mýliť sa je ľudské (Caragiale) ### 14 Noc tisíca prvá (Petiška) ### 15 Chameleón (Čechov) ### 16 Príbeh jedenásty (Boccacio) ### 17 Koza (Zoščenko) ### ďalšie celé relácie - téma: Chameleón a tí druhí (1982) - poviedky Chameleón (Čechov), Čarodejné kreslo (Karinthy); téma: Padla kosa na kameň...(1983) poviedky Padla kosa na kameň (Green), Trochu poézie nikoho nezabije (Urban); téma: Ani s mužmi, ani bez nich (1983) - poviedky Príbeh jedenásty (Boccacio), Koza (Zoščenko); téma: Medzi dvoma kôpkami sena (1983) - poviedky Patrícia, Edita a Arnold (Thomas), Nenápadnosť (Feldeková); téma: Abyže nám dobre bolo (1983) - poviedky Serenáda (Shaw), Deň pána Reginalda Páva (Mansfieldová); téma: Pred a ... po (1984) poviedky - Krehké nádoby (Waugh), On a ona (Grodzienska);  téma: Zásnuby (1984) - poviedky Madam Šmotla (Runyon), Zásnuby (Sloboda); téma: Hodinky (1984) - poviedky Prvé hodinky (Tajovský), Zlaté hodinky (Hronský); téma: Hosť do domu - čakaj pohromu (1984) - poviedky Apostrofa (Balzac), Návštevníci (Chajtov)

Meštiaci (1978) (divadelní záznam)

kamera: Laco Kraus

Plánka (1985) (TV film)

Nevedel som, že Soňa Valentová skúsila aj réžiu.

Za frontom (1973) (TV film)

Vynikajúce - hlavne major SS v podaní Martina Hubu.

Živá mŕtvola (1977) (divadelní záznam)

autor: Lev Nikolajevič Tolstoj

Pomocník (1980) (TV film)

Pre zaujímavosť - v tejto inscenácii Štefana Riečana hral Ivan Romančík, vo filme z roku 1982 ho hral Elo Romančík.

Studené podnebie (1974) (TV film)

Veľmi dobré. Jednoduchý príbeh, viac-menej pátranie, prečo mladá žena (Šimanská) skočila pod vlak. Mňa zaujali predovšetkým svokrovci - vynikajúci Július Vašek a Viera Strnisková.

Malá anketa (1969) (TV film)

hrali: Karol Spišák (reportér), Marián Bielik (kameraman), Stefan Horský (šéfredaktor), Igor Hrabinský (poručík ZNB), dr. Vladimír Porubský (súdny lekár), dr. Jozef Ježko (prokurátor), Hana Kostolanská (obhajkyňa), Daniel Galaj (prof. Inovecký), Eugen Balog (ing. Janiga), Jarmila Gavalcová (obžalovaná Janigová), Blažena Kočtúchová (hlásateľka) ### kamera: Vincent Rosinec