• Pohádka
  • Rodinný

Jazda na spiacom obrovi (1984) (TV film)

Mladá vdova (Solárová) číta denník svojho muža - horolezca (Paulovič), ktorý zahynul pri výstupe na Makalu.

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Klady - veľmi sympatická Zeleníková, milá Peláková, seriózna Tobias, Zvolenský zámok. Zápory - mnohokrát v rozprávkach použitá trápna zápletka, keď si dievča dá chlapčenskú čapicu a všetci si zrazu myslia, že je to chlapec; nesedel mi tam král (Vetchý) s hlasom Hajdu a obidvaja mladíci boli akýsi nemastní-neslaní. Nepochopil som "trikový vrchol" filmu - zmiznutie (Landlovho) kaštieľa.

Jubileum (1996) (TV film)

Opäť z divadelného predstavenia Štúdia S z roku 1995 O škodlivosti tabaku, len Satinského v tejto TV inscenácii nahradil Labuda a na záver neodznel záverečný výkrik - vulgarizmus Merčutkinovej. Díky ČT Brno.

Júlia (1990) (TV film)

Ľupčiansky hradný pán Gašpar Tribel (Mojžiš) chce pomocou svojho notára Meška (Kožka) nespravodlivo získať pozemky slobodného kráľovského mesta Brezna. Hoci sa notár dohodol s breznianskym richtárom Jakubom Lazarom (Piovarči) a notárom Jánom Kokavským (Horváth), proti je podrichtár Socovský (Kvietik). Spor dospeje až k falošnej obžalobe a odsúdeniu Socovského na smrť. Dcéra Júlia (Kolajová) prosí o spravodlivosť palatína (Klimo), ten rozhodne, ale nik nie je spokojný.

Kamaráti (1973) (TV film)

Veľmi dobrý slovenský "triler" z roku 1973 (scenár: Ján Ďurina). Trojica navrátilcov z väzenia začína život na slobode. Kocúr (Rajniak - podobná rola ako v Medenej veži, či Orlom pierku) je nepolepšiteľný - ukradne auto, ujde z miesta nehody, ukradne peniaze. Líška (mladý Dočko) je dobrodruh - povedal by som pištolník, vláme sa do chaty, kam neskôr príde majiteľ s frajerkou. Koval (Machata) chce začať nový život. Jeho žena (Fialová - hovorí Rysová) však randí s Kovalovým bývalým kolegom (Bindas), za ktorého si pravdepodobne odsedel trest. Všetci sa ku koncu stretávajú u Kovalovcov... Ešte malá perlička - na chvíľu sa tu objaví dcéra Kovalovcov, ktorú hrá 14 ročná Jana Nagyová.

Kamene (1989) (TV film)

Na konci 18. storočia Bajza (Kožka), Fándly (Slovák) a Bernolák (Geišberg) bojujú o spisovnú slovenčinu aj medzi sebou.

Kára (1970) (TV film)

+ hrali: Ladislav Huber, František Torok, Ľudovít Reiter, Božena Muchová (Jozef Čierny tu nehral - len predaboval jedného z hercov). Skoro všetci okrem Laurinca predabovaní, aj hlavné postavy s hlasmi Grešša a Sýkorovej.

Kastelán (1977) (TV film)

autor: Mikuláš Kočan, kamera: Marián Minárik

Kocúrkovo (1978) (divadelní záznam)

+ hrali: Ivan Romančík, Helena Sudická, Eliška Nosáľová, Michal Gazdík, Ivan Giač, Štefan Mišovic, Ján Mildner, Ján Hečko