• Pohádka
  • Rodinný

Kolotoč (1989) (TV film)

poviedky: Nič nejde naraz (A.Tokarevová), Nohavice (G.Gorin), Kolotoč (A.Arkanov), Ťažký prípad (V.Bachlanov)

Koník z ebenu (1987) (TV film)

Orientálna rozprávka z 1000 a 1 noci o Akbarovi (Marek Ťapák) a krásnej Širin (Petra Vančíková), ktorú kráľovi (Peter Bzdúch) rozpráva Šaharazád (Judita Vargová). Scenár: Ondrej Sliacky.

Koža (1976) (TV film)

Obsah je zas trochu iný. Hlásnik Jarík a jeho žena (Horváth st., Hejná) majú dlhy u bohatých Grnáčovcov (Mišovic, Vrzalová). Ich majetok pôjde na dražbu tak odchádzajú do zrubu v lese. Tam nájdu v kotlíku poklad - môžu sa vrátiť a dlhy splatiť. Grnáč v prestrojení za čerta získa - ukradne od Jaríkovej poklad. Mišo (Horváth ml.) prichytí Grnáča aj so ženou a celá dedina ich odsúdi.

Královský slib (2001)

Slabší dej, žiadna zápletka, žiadne napätie. Ale čo ma najviac uráža je, keď si dievča (Vonráčková) dá čapicu a všetci sa zrazu tvária, že je to chlap. Jedna hviezda za výpravu, jedna za Issovú.

Krasava (1988) (TV film)

V titulnej úlohe neznáma Tatiana Motíľová (hovorí E.Pavlíková), ďalej hrajú Petrovická, Hrabinský (hovorí Monček), P. Aczel, A. Aczel, Holec, Slivka (hovorí Gallovič), Černická, Trutzová, Mullerová, Korenčiová, Vašek. Ešteže to nemá ani pol hodinu, z toho nejakú dobu vyhráva dychovka Vajnoranka alebo lyrické husle. K obsahu doplním - nakoniec sa Krasava vráti a je už "dobrá".

Krásna Pramíla (1977) (TV film)

+hrali: Vlado Muller, Lubo Roman, Marián Labuda, Zoro Laurinc, Jozef Šimonovič st., Vlado Kostovič, Judita Ďurdiaková

Krčmársky král' (1970) (TV film)

Kvalitné spracovanie Rázusovho diela. Skoro včetci herci boli predabovaní, ťažko sa mi zvykalo, že Kabrheľ hovorí hlasom Vlada Mullera. +hrali: Veronika (Nikola) Zábrodská

Kto hodil kameňom? (1992)

hrali (záverečné titulky): Anna Višňovská, Jozef Švoňavský, Boris Schusnix, Robert Steiner, Katarína Mrázová, Diana Mórová (Ján Gallovič tam nehral, neviem, kto sú uvedení Schuster a Nagy), kamera: Ján Križka

Ktosi je za dverami (1978) (pořad)

Neprekonateľný vrchol slovenskej zábavy. Ja poznám týchto 10 (pozná niekto íné?): ### 01: 1978, r: Roháč, 0:47, (vo VŠ klube) hostia: Labuda, Turzonovová, Kopecký ### 02: 1979, r: Mikulík, 1:04, hostia: Hlaváček, Krajíček, Studenková, Chudík ### 03: 1979, r: Mikulík, 0:50, hostia: Filip, Emília a Magda Vašáryové ### 04: 1980, r: Mikulík, 0:48, hostia: Dočolomanský, Dibarbora, scénka: Úryvok z rozsiahlejšieho cyklu (Často sa uvádza bez úvodnej scénky "Nepijem") ### 05: 1980, r: Mikulík, 0:49, (1.krát v tv štúdiu) bez hostí, scénky: 1. pomoc, Náš hosť: Bobo Bobó ### 06: 1980, r: Mikulík, 1:00, hostia: Zelenay, Kňažko ### 07: 1981, r: Mikulík, 1:28, hostia: Magálová, Horníček ### 08: 1981, r: Mikulík, 0:38, bez hostí, zasadanie MVPPPP, scénka: hosť Štefan Vincúr (Lasica) z Podniku pre skúmanie hĺbkovej psychológie športových hier ### 09: 1981, r: Mikulík, 1:13, hostia: Kubal, Kronerová, Mináč, scénky: Krehkáč-Drsniak, Fíha, Dojíš Ďuro, dojíš?, Jánošík ### 10: 1982, r: Mikulík, 0:40, bez hostí, LS píšu životopis pre prijatie do zamestnania, scénky: Pridružená výroba, V mučiarni

Kto zaplatí nohavice (1986) (TV film)

+hrali: Zuzana Cigánová, Dušan Kaprálik, Dušan Tarageľ, Emília Došeková, Ján Topľanský, Anton Živčic