• Pohádka

Ajťáci: Přichází internet (2013) (TV film)

to se opravdu nepovedlo. Měla jsem problém to dokoukat do konce a vydržela jsem asi jenom z nostalgie k seriálu, který mám doteď ráda.

Alluda Mazaaka...! (1995)

toto je perla světové kinematografie, má příběh, který vyloženě udivuje svojí hloubkou a propracovaností, nápadité taneční choreografie, o kterých se vým bude ještě dlouho zdát, jiskření mezi hlavními postavami s charaktery tk košatými a rozvětvenými jako stoletý duby, drsně drsný akční scény a hlavně neuvěřitelně sexy hlavního hrdinu, který je na tom jeho vrrr traktoru, fakt vrrr k sežrání :D :P

Andělé a panny (2007) odpad!

fenomenální záležitost...spolubydla si ji pustila jako kulisu k učení s českým dabingem. Já zaslechla pár vět a spadla pod stůl v záchvatu smíchu...pak už jsme se smát nepřestaly a málem nás to zabilo ;))

Ať srdce řekne hurá (2009)

roztomilej a fešnej Shahid a naprosto úžasně trhlá a fešná Rani zabalení ve spoustě barev, juchání, trsání, naivity a optimismu...scénárista musel být pořádně zhulenej a já pořád nehápu, o co že to v tom kriketu vlastně de :D....já ten bollywood prostě žeru :P

Blanche - královna zbojníků (2002)

Totálně geniální!!! Geniálnost dialogů podpořená neuvěřitelným dabingem, který ještě více zatemňuje smysl a děj téhle filmové perly. Hlášky, ze kterých se prakticky učurává, situace, které člověka srazí pod stůl a souboje, při kterých hlavní hrdinka překvapivě nezemře vlastní rukou (i když to tak dlouho vypadá). Mazarin šňupající červenou drogu, po kteér mu má tři týdny stát je nezapomenutelný.. Je to perla světové kinematografie a já jsem zase jendou ráda, že studuju jazyk a kulturu země, kde toto vzniklo...A ne, nedívala jsem se na to pod vlivem..i když na konci filmu jsem se tak už cítila :D

Bludiště (2007)

asi hodinka od momentu, kdy do příběhu vpadnul pošahanej psychiatr, až do momentu, kdy zvážněl a začalo být jasné, že tam není žádný duch ale schizofrenní slečna,byla docela příjemně ujetá...zbytek byl jenom docela nudnou přehlídkou toho, jak se nemá hrát a jak se nemají dělat vtipy a vlastně jak natáhnout a pokazit film...i když...u toho útoku houpačkou jsme se dost nasmály a ten strašidelnej tanec stál taky za to ;)

Bohemian Rhapsody (2018)

Komerční limonáda plná patosu a trapnýho hraní na city, že by se za to nemohl stydět ani bollywood...v hlavní roli s Dwaynem Dibleym z Trpaslíka, který ani neumí otevřít pusu do playbacku. Ostatně mi uniká důvod, proč takhle přetáčet koncert Life Aid, jehož celý kvalitní záznam se dá shlédnout na youtube... asi se holt musely nějak přidat ty srdceryvné pohledy na všechny blízké v zákulisí...Za mě hrůza. Queen a Freddieho mám upřímně ráda...dokonce natolik, že se nezblázním ze špatného filmu jen proto, že je o Queen. Naopak...o to víc mi vadí, jak prvoplánový, plytký, vyumělkovaný a nudný je...jenom parazituje na odkazu kapely.

Cesta do Indie (1984)

První polovina se mi líbila, splnila moje očekávání. V polovině filmu ale přišel zlom a mě se zdálo jako bych se dívala na něco úplně jiného. I když byla druhá půlka byla taky dobrá, prostě mi nepasovala k té první. Navíc mi vadila skutečnost, že postavy jednaly často nelogicky. Možná by tudíž nebylo od věci trochu propracovat jejich charaktery a líp postřehnout jejich motivace. Film je ostatně dost dlouhý na to, aby se to tam všechno vešlo. Nejhorší byla ale postava doktora Azíze, který i přesto, že Angličany pohrdal a skutečně je neměl v lásce, se mohl přetrhnout, aby se zavděčil dvěma Angličankám. Vím, že lidé od Evropy na východ jsou velmi pohostiní a hrdní na svou kulturu. Rádi ji ukážou cizinci, který o ni projeví zájem, ale servilnost doktora Azíze byla přehnaná a spíš mi připadal jako laciná karikatura.

Cesta ohněm (2012)

zvěrečých 15-20 miut bylo tak neuvěřitelně epických, hrdinských, procítěných a emotivních, že jsem z nich naprosto unešená a byla jsem ráda, že jsem přečkala i ty 2 a půl hodiny balastu předtím. I během filmu se objevovaly podobné fajnšmekrovské momenty.... ale bohužel byly pečlivě schovány ve spoustě zbytečných a nudých scén, takže mě film zrovna moc nebavil.....a to ani taneční scény, které pro mě už nejden bollywood zachránily...škoda

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

konina....hodně mi to připomínalo turecké romanticko-historické seriály...a i ty by byly asi uvěřitelnější. Snaha být in a cool a šokující za každou cenu je někdy na škodu. Povrchní, pitomé, splácané hlava nehlava...ale hlavně, že tam je dost sexu a mrtvol...