Hanebný pancharti (2009)

Musím, říct že je to nejlepší "parodie", jakou jsem v poslední době viděl. Scény, kdy Brad Pitt před důstojníkem SS, Hansem Landou (nejrozporuplnější postavou) předstírá že mluví italsky a Hitlerův verdikt k filmu "Pýcha národa" mě dostaly na kolena. Překvapilo mě taky, že v celých Panchartech nehrála snad ani jedna vyložene kladná postava. Všichni jsou víceméně padouši. A to se myslim jen tak nevidí. Tož pěkné to bylo.

REC (2007)

Na to, že na horory moc nejsem, se mi tenhle fakt dost líbil. Koukal jsem se na něj za deního světla, v baráku plnym lidí a stejně jsem byl chvílema docela připokáklej. Ta pravá akce začne sice až ve druhé třetině filmu, ale pak už po celou dobu neubere na intenzitě. A konec je prostě "mňam mňam mňam"! Rozhodně moje "the best of" z žánru lekacích, zombie hororů!

Rec 2 (2009)

Akčnější, krvavější, brutálnější a prostě celkově nesrovnatelně větší kekel než jednička. Oproti prvnímu dílu se změnili dvě zásadní věci. První je ta, že z "napínavosti" se přešlo na tvrdou DOOM řežbu a ta duhá, že z "jenom" zombie hororu se stal duchařskej-zombie horor. Jasná volba pro všechny, co nemají rádi happy end a chtějí vidět nejlepší filmovej polibek všech dob.

Záhada Blair Witch (1999)

Hovadina. Jestli se chcete skoro hodinu a půl koukat, jak banda studentíků zmateně běhá po lese a dělá všechno proto, aby nakonec zařvali, je pro vás tenhle film jako stvořenej. Snad i vyhlášená pitomina, jako je snímek "Houbičky" v tomhle žánru Blair Witch překoná.