Jmenuji se Bruce (2007)

Výborná zpověď :o) jednoho z nejznámějších hororových hrdinů.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem čekal něco jako Narnii. Nicméně dostalo se mi přímočaré, efektně zvládnuté a akční podívané, která sice v mnoha případech staví na hlavu logiku,ale zato se u ní rozhodně nebudete nudit. Pro mě rozhodně příjemné překvapení a v budoucnu možná solidní nástupce HP.

Ninja Assassin (2009)

Jestli takhle mají vypadat nové kung-fu filmy, tak to teda tfuj. Přeefektováno, hlavní hrdina působí jako ustrašená školačka, ze soubojů si budete pamatovat jenom lítající nohy, ruky a stříkance (krve), protože zbytek je ztracen ve tmě nebo (ne)efektních zpomalovačkách/zrychlovačkách. Výborný byl pouze starý Ozunu :o), který jediný mi dal pocítit tu pravou kung-fu atmosféru (a to má ve filmu jediný souboj :o)

Rok jedna (2009)

Celkem promarněná šance, která potěší pouze pár dobrými momenty. Jako celek však nefunguje, Cear je strašný a s dlouhou parukou vypadá jak úchylák, Blackovi sice dlouhé páčo sedi, ale jeho gesta a mimika jdou občas na nervy. Nejlepší fór filmu je fór fekální (analýza teplého hovínka), nejlepší moment filmu je úvodní lov na kance...vše ostatní se pohybuje na hranicích trapnosti, ubohosti a průměrnosti. Srovnání s Life of Brian? Ale jděte.... 30%

EGYPT: Deset největších objevů (2007)

Dokumentem provádí Dr. Havás, tudíž osoba nejpovolanější. Dokument představí 10 nejznámějších objevů + nakousne pár hypotéz (zejména o stavbě pyramid). Pro diváka bez detailních znalostí staroegyptské kultury je to výborný dokument, po kterém si udělá představu o velikosti egyptské říše. Pro diváka říše znalého bude dokument trošku povrchní, bez detailů (ale jako opáčko není špatný) :o)

Under the Mountain (2009)

Seriál neznám, ale film je slabší béčkový průměr, který nenadchne, ani neurazí. Dětem (10-15 let) se to bude určitě líbit víc.

Zlo mezi námi (2003)

Vynikající záležitost zachycující neuvěřitelně složitý duševní boj hlavního hrdiny. Frustrující dilema, zda se postavit na stranu spravedlnosti a riskovat vyloučení ze školy a zkažený život nebo trpět a doufat a přitom neztratit důstojnost. Nadčasové téma, výborní herci a skvělá režie. "Je konec, teď vypadneš. Než přijdeš ke schodům nebudeš vidět a budeš plivat krev. Připrav se, bude to příšerně bolet....Matko, tentokrát je to naposled." o:)

Legie (2010)

Strašně nudná cipina. Naprosto šílený mix žánrů, nudných keců a rádoby provokativních myšlenek (namířených zejména vůči biblické vizi apokalypsy). A to vůbec nezmiňuji, že filmu chybí jakákoli logika, akce a myšlenka. Vůbec nevím, co nám tímto pan Stewart chtěl říct. Asi nic. Kolegové, kteří tomu dali 5 hvězd buď v životě neviděli film podobného ražení např. Constantine (a nemají s čím srovnávat), nebo během filmu usnuli a hodnotí tady své sny, které během spánku prožívali....jinak si to nedovedu vysvětlit. I když na druhou stranu kolega říkající si B!shop dal tomuto plné hodnocení a u Constantine byl mírně zklamán :o)

Na hraně temnoty (2010)

Pár silných momentů film nezachrání. Překvapivě celkem nudná a mizerně odvýprávěná story, ve které Mel jakoby ani nevěděl co má hrát. Velké zklamání.

Král Škorpión: Vzestup Říše (2008)

Velice zábavná ptákovina plná naprosto do očí bijících nesmyslů :o) Jakoby nám tvůrci chtěli říct "zákaz přemýšlení"'!