V pasti - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

Je t síce trochu odlišné od prvej série, ale námet mi pripadá originálny. Sebaľútostivý brat príde za sestrou, ministerkou priemyslu, a spoločne ich podpáli. V hre je elektráreň, budovanie priemyslu tam, kde to škodí prírode a v podobe zemetrasení aj domom a samozrejme aj rodinné problémy na všetkých frontoch. Arni to bude mať ako v práci, tak v rodine opäť ťažké. Tentokrát bez snežnej metelice, ale stále je to proste Island.

V pasti - Série 1 (2016) (série)

Ako si všímam pri severských detektívnych sériách už od Mostu, tak ich druhá polovica ma baví viac ako tá prvá. Asi preto, že všetko sa takpovediac reštartuje a pravda leží niekde inde, ako sa na prvý pohľad, niekedy v polovici, zdá. Podobne je to aj v Trapped. Skvele rozvrhnuté mozaikovité rozprávanie, kde sú vzťahy rovnako dôležité ako vyšetrovanie vrážd. A tak je to aj s témami; násilie na ženách, finančná kríza a otázka, nakoľko išlo o chamtivosť zúčastnených a nevyhnutnosť v danej zlej ekonomickej situácii, a v neposlednom rade aj otázka rodinných väzieb verzus profesionality v práci. Andri to nemal ľahké, divák sa určite bavil viac :)

V pasti - Epizoda 10 (2016) (epizoda)

Bolo zrejmé, že všetko je vopred presne premyslené a že v desiatej epizóde všetko do seba elegantne zapadne. No a aj sa tak stalo. Mŕtvol už nepribúda, zato sa dozvedáme, že prvá vražda nebola tak úplne vražda. Séria vrcholí aj emocionálne, do hry sa dostáva Maggi a jeho mama a Andri sa lúči so svojou rodinou. Rozuzlenie nie je takpovediac šokujúce, ale čiastočne prekvapí a podstatnejšie je ono zapadnutie všetkých dielikov na svoje miesto.

V pasti - Epizoda 9 (2016) (epizoda)

Vzhľadom na fakt, že tvorcovia nakrúcajú V pasti ako mozaiku prepletených príbehov, kde má komplikované vzťahy aj hlavný vyšetrovateľ, tak sa aj prípady riešia na osobnejšej báze. Bola radosť sledovať, ako sa Andri vysporadúval so situáciou, ale zároveň sa choval stále ako profesionál. Čo neznamená chladne, ale musel skrátka ísť cez vlastné pocity a svedomie. No a povedal by som, že práve svedomie je to, čo nakoniec rozhodlo.

V pasti - Epizoda 8 (2016) (epizoda)

Od šiestej epizódy je každá ďalšia lepšia a lepšia. Ako sa blížime k záveru, veci sa rozmotávajú, ale nie všade rovnako. Prípad z lode je zhruba jasný, len sa dá očakávať, že sa prepojí aj na prípad z ostrova. Tam sme sa dočkali v závere veľkého prekvapenia a kto pozná škandinávske detektívky vie, že niektoré zvraty sa skrátka nedajú vopred odhadnúť. Len mi tiež nejde do hlavy, prečo nebol dotyčný opatrnejší...

V pasti - Epizoda 7 (2016) (epizoda)

Tak mŕtvych už máme "na konci sveta", ako tento kút Islandu viacerí nazvali, hneď päť. Z toho dvaja boli zavraždení, došlo k dvom nehodám a jeden sa zabil z vlastnej vôle, ale kto by sa mu čudoval. Bývalý parťák je možno až príliš jednorozmerne zápornou postavou, skrátka je to klasický šplhač. Tie fúzy mu na sympatiách nepridávajú. Atmosféra hustne, začína sa zatýkať, tlač a verejnosť nedostáva odpovede na kladené otázky a pes bude zakopaný asi niekde v minulosti.

V pasti - Epizoda 6 (2016) (epizoda)

Našiel sa Švajčiar, prichádzajú "chlupatí" z hlavného mesta a nakoniec sa našlo aj telo. Séria začína na začiatku svojej druhej polovice gradovať.

V pasti - Epizoda 5 (2016) (epizoda)

Piata epizóda naplno ukazuje, že V pasti je minimálne rovnako mozaika príbehov v jednom meste, ako detektívka. Mňa baví viac to vyšetrovanie, ale aj tu sú staré krivdy a ako sa ukáže, vedú k ďalším zločinom. Tvorcovia vedia, ako jednotlivé epizódy ukončovať. Trochu diváka uchlácholia, aby nakoniec vytasili ťažší, epickejší kaliber. Ako vo štvorke, tak aj v päťke.

V pasti - Epizoda 4 (2016) (epizoda)

Dozvedáme sa meno obete, do hry sa zapájajú klasickí senzácie chtiví novinári, niektoré miestne figúrky sa ukazujú byť ešte divnejšími, než tie doterajšie a na konci sa istý starý pán rozhodne, že Číňania v zálive svoj prístav nepostavia. Ono to takto znie ako klasická severská čierna komédia, ale je to brané maximálne vážne a funguje to. Možno by ale nezaškodilo trochu zvýšiť tempo.

V pasti - Epizoda 3 (2016) (epizoda)

Našťastie tu nemáme niektoré klišé ako minule, naopak sa nám dostáva už aj nejakých tých emócií, najmä pri rodinnej večeri/obede, ako to už u Severanov, a Čechov, býva. Hriechy minulosti sa neodpúšťajú, navyše ak ani dnes nepatríte medzi elitu dediny. Záverečný zvrat je prekvapivý v tom smere, že si poviete, prečo polícia od začiatku nerátala aj s touto alternatívou. Tu z nich scenáristi robia trochu blbcov, ale iným spôsobom ako v druhej epizóde.