Červený trpaslík (1988) (seriál)

Když jsem trpaslíka viděl poprvé, moc mě tento seriál nezaujal. Asi to bylo tím, že jsem viděl náhodný díl z nějaké čtvrté série. Ale pak mi kamarád půjčil všechny díly a já začal objevovat kouzlo kultovního seriálu a oblíbil jsem si ho natolik, že se na něj teď koukám pořád dokola a zatím mě to neomrzelo.... "Zhoršil se mi zrak, to jsi namaloval ty? To je brak."(R.) "To je zrcadlo" (L.)... "Když on je ty a ty jsi on a ty jsi ty, jsem já furt já? Kdo jí tohle kuře?" (K.)... "Poškodilo to něco? Nevím, poškodilo to přístroj na hlášení škod."... "Dlužíš mi pět cigaret." (L.) "Ne, dlužím ti jen čtyři a třičtvrtě. Dávám ti totiž pokutu čtvrt cigarety za znevažující tón při slově souhlasí u homogenizovaných pudinků." (R.)... "4692 kusů ozářené haše"... "Co je to za podnik?" (Kr.) "To je hospoda." (R.) "Ach ano, hospoda. Veřejný podnik, kde se lidé snaží dosáhnout pokročilého stavu mentální inkompetence opakovanou konzumací fermentovaných rostlinných nápojů." (Kr.)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Frank Darabont se mi nesmazatelně zapsal do paměti už Zelenou mílí, kterou jsem viděl dříve, ale tímto filmem mě dostal... Red je jedna z mých oblíbených filmových postav, ale to samé bych mohl říct o Andym. Prostě skvělá dvojka.. A ten závěr.. Krásné..

Ztraceno v překladu (2003)

Zvláštní atmosféra Japonska, zvláštní vztah hlavních postav a zvláštní pomalé (nikoli nudné) tempo. To jsou základní prvky tohoto neobyčejného filmu. Navíc workoholický Giovanni Ribisi, potrhlá Anna Faris, vtipný Bill Murray a krásná Scarlett… Co víc si přát… A na konci jsem brečel… Děkuji, Sofia!

Leon (1994)

Jean Reno ve své nejlepší roli. Ze zabijáka, který nemá nic kromě své "čističské" práce a kytky, která je "pořád spokojená", se po záchraně Matildy stává postupem času starostlivý opatrovník. Najednou má někoho, na kom mu záleží a pro koho by obětoval to nejcennější.. Krásný film..