Hostitel (2013) odpad!

To jsem teda zase šlápl vedle. Očekával jsem zajimavé Sci-fi a dostal jsem příšernou rádoby romantickou slátaninu zasazenou do jinak slbného prostředí. To co autoři žánru Sci-fi provedli si zalsluoží trest nejvyšší. (Dobrý!) romantický filmy mám rád, ale toto není ani romantika, ale jen otravné blábolení pomatené holky uvnitř těla utlačované další pomatenou holkou. Hlavní hrdinka umí být dost protívná, histerická slepice a často až, takžíkajíc, "napřesdršku". Celý film je plný chyb jak po stránce technické tak i příběhové a postavy se chovají jako by jim někdo nahodile vypínal mozky. SHRNUTÍ: Kluk1 (K1) a Holka1 (H1) se chtějí. H1 zemře a do jejího těla (T) se dostane i Holka2 (H2). K1 už teda nechce T a nejraději by spolu s Klukem2 (K2) T v domění, že se jedná jen o H2, zabili. Zvrat: K2 zmení názor a chce H2, H1 nechce, aby H2 byla s K2 protože sama chce K1.H2 teda nechce K2 kvuli H1. K1 stále nehce H1. H2 zmeni názor a chce K2. K1 zmení názor a chce H1. Happy end... T se rozdělí na H1 a H2. K1 a H1 se chteji, K2 a H2 se chteji... Co víc dodat?

Highlander (1986)

80' klasika, která s sebou bohužel přináší i vešké nešvary své doby a v dnešní době by vůbec neobstála. Neskutečně hloupý scénář a nelogické jednání postav (např. Heather, které Ramirez řekne ať uteče a ona čeká až bude znásilněná - potenciálně i zabitá, nebo lidi přiběhnou okouknout kdo a proč za rohem stříli samopalem a tupě sledují bitku psychopata s mečem v uličce, agresivitu MacLeoda vůči policii ikdyž se tváří, že je nevinnej a mnoho dalších nesmyslů). Část z historie je úžasná, hlavně záběry Skotské krajiný (btw. mnohé záběry nejsou z Highlands ale ze skotských ostrovů), ale ta část z "nynější" doby celej film hrozně strhává. Celkově na mne film působí jako v roce 1986 z ledničky vytažená CocaCola, kterou vám teď někdo podává k pití. Za ty roky už ale není "cool" - hodně zteplala, bublinky už dávno vyprchaly, chuť celkově zhořkla a na dně je usazenina pozvolna uvolňující do celého moku velké kusy nechutné sedliny. Film má, mimo mnoha záporů, ale i pár kladů a tak dávám jednu hvězdičku za nápad a filozofickou otázku ohledně věčného života, jednu za povedené dechberoucí záběry Skotska, půl za hudebné doprovod od Queen + druhou půlku za Conneryho (který je jako jediný opravdu ze Skotska a přitom hraje Egypťana/Španěla), a poslední z nostalgie.

Královna Viktorie (2009)

Očekával jsem hlavně historický - životopisný film a dostal jsem převážně romantický. Ale víte co? Mě to vůbec nevadí a film mě i tak hodně bavil. Krásná oddechovka a výborně zpracovaná.

G.I. Joe 2: Odveta (2013) odpad!

Tento film je tak hloupej, že v něm nedává smysl snad ani to, že sníh je bílej a krev červená. Mimo tu všude přítomnou nelogičnost je tento film navíc ještě extrémně nudnej a věřím, že může pořádně zabavit tak maximálně žáky prvního stupně základní školy nebo někoho podobné mentality či hodně vysoké hladiny alkohlu v krvi. První díl jsem nějak překousl, druhej jsem s velkou bolestí přetrpěl a třetího se budu vyhýbat jak čert kříže. Blbější akční film z posledních let je snad už jen "Bitevní loď"

Marie Stuartovna, královna skotská (1971)

Film je dobře zpracovaný a kdyby se držel víc faktů a předkládal nám méně fikce, tak bych dal i 4 až 5 hvězdiček. Nemám ale rád toto (ne)úmyslné překrucování dějin pod rouškou rádoby životopisného filmu a tak dávam hodně slabé 3. Nejsmutnější je, že člověk tomuto nesmyslu v dobré víře, že dosáhne vyšší vzdělanosti a informovanosti o dané problematice, rád uvěří.