Obchodník se smrtí (2005)

Ano, tak tohle je opravdu výborný film!Vřele doporučuji všem lidem, kteří nemají otevřené oči a nesledují chod dnešního "globalizovaného" světa...po shlédnutí tohoto filmu již budou vědět, že v dnešním světě jde o peníze opravdu až na prvním místě..Určitě sedí srovnání s Krvavým diamantem..

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Byl jsem velice mile překvapen a upřímně nechápu zdejší poměrně nízké hodnocení. Především bych rád vypíchnul precizní kameru a herecké výkony Ivana Barneva a Oldřicha Kaisera. O samotném ději nemá cenu cokoliv psát. Snad jen jediné: bravo, pane Hrabale.

Oddělen (2011)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem za poslední dobu měl možnost shlédnout. Naprosto autentická sonda do mikrosvěta učitelů, který je na jednu stranu velkou vášní, posláním, zábavou a také obrovským stresovým vypětím a velkou fyzickou a psychickou zátěží na straně druhé. Kdo nezkusí, nemůže relevantně učitelské řemeslo plně pochopit a zhodnotit. Tento snímek jednoznačně pootvírá dvířka do světa, který si zaslouží úctu, respekt a také podporu společnosti.

Oddělené světy (2008)

Velice silný snímek ze života lidí, kteří by právě tento film potřebovali vidět nejvíce. Zjistili by totiž, v jaké velké lži žijí a jak absurdní je jejich jednání. Doufejme, že "Svědci" časem zcela vymizí a stanou se z nich lidé, věřící hlavně v sami sebe a žijící svůj život pro sebe a ne pro někoho, kdo je pouhým výmyslem a dalším symbolem největší lži dějin lidstva.

Odcházení (2011)

Beru v potaz, že se jedná o zfilmovanou divadelní hru. I tak ovšem musím říci, že alespoň pro mě to byl od VH krok špatným směrem. Všechna snaha po namíchání surrealistického koktejlu se rozplynula v 97 minut dlouhý chaos, kde jsem postrádal především pointu a smysl celého záměru. Negativně vidím také přehršel českých populárních herců. Jsem přesvědčený, že neokoukané tváře z řad mladších, nadějných herců by filmu daly jiný náboj. Sečteno a podtrženo: velice náročný film, který ovšem i pro náročného diváka bude moc náročný a s odstupem snad i zbytečný.

Odpadlík (1992) (seriál)

Reno Raines je cool...jedna hvězda za něj, druhá za motorku..;)

Odpor (2008)

Pro podobné příběhy mám velkou slabost. Navíc když jsou ošperkovány kvalitními herci a jsou precizně natočeny. Odpor je příkladem špičkového válečného dramatu, kde nejde o bojové scény a vizuální efekty. Jde spíše o historii, hrůzy války a o věcech, na které by lidstvo nikdy nemělo zapomínat!!!Vřele doporučuji..

Okamžik zlomu (2007)

Tvůrci tohoto snímku vsadili všechno, co měli v rukávu, na jednu kartu...tou kartou je samozřejmě Anthony Hopkins. Nebýt jeho výkonu, ze kterého jsem měl občas husí kůži (jak jinak), tak bychom tu možná mluvili o dvouhvězdičkovém braku, který jen bezmyšlenkovitě kopíruje desítky podobných rádoby thrillerů..bohužel!!Vivat Anthony.

Okna vesmíru dokořán (1981) (pořad)

Nenechal jsem si ujít žádnýýý díl..Kéž by podobné pořady ještě dnes běžely..Nebyl bych sám, kdo by je uvítal..;)

Okupace ve 26 obrazech (1978)

Zřejmě slavná válečná freska, která na mne ovšem neudělala zřejmě ten správný dojem!Pochopitelně originální snaha o zachycení hrozné doby chorvatských dějin je velkým přínosem, ale samotné provedení alespoň u mě ubralo na silném dojmu. Rozhodně stojí za zhlédnutí, vyžaduje ovšem velkou dávku trpělivosti, ostatně jako každá freska..