Východní přísliby (2007)

Drsné, uveriteľné a podanie príbehu bolo zaujímavé sledovať. Realistické scény určite pomôžu divákovi si tento snímok dlhšie udržať v pamäti. Suma-sumárum niet čo vytknúť.. navyše Viggo v skvelej forme :)

Richard Jewell (2019)

Klasická Eastwoodovka za 4 *. Scenár napísaný na výbornú, emočné napätie graduje celý snímok a súžitie s Richardom Jewellom je nenútené a opatrne predkladané a prriznávam, na konci možno bola aj slza ..btw- Sam Rockwell rocks well ;)

1917 (2019)

Neskutočná kamera podporená geniálnou hudbou! Detailne sledovať bojiská (pretože autori vám na to dajú dostatočný čas) a cítiť strach hlavných protagonistov AJ skrz spomenuté audio ktoré sa vám zaryje pod kožu a nepustí bol pre mňa naozaj skvelý zážitok a určite si to po čase zopáknem..plný počet :)

Parazit (2019)

Parazita som pozeral na dve etapy. Prvý krát som videl tak štvrť filmu a povedal som si - už som videl aj lepšie snímky od juhokórejských tvorcov a aj lepšie výkony juhokórejských hercov- tak snad příšte. ALE, keď som videl nomináciu na Oskara a v zápätí výhru za najlepší snímok, povedal som si aha, musí v tom byť niečo viac. Práve od polovice sa to rozbehlo a začal som sa baviť. Avšak, tento film miestami trpí tamojšou povahou scenárov - postavy sa v niektorých situáciách správajú nelogicky, vyústenie niektorých zvratov je prehnané a ako keby nasilu vedené k finálnym myšlienkam autora. Tie myšlienky môžu byť hocjako silné, no ta cesta k nim je naozaj kostrbatá a z môjho pohľadu veľmi nepravdepodobná. A možno sa tí koréjci tak správajú a reagujú a všetko okolo toho, to neviem, nechcem krivdiť.. Každopádne film je svojou podstatou pomerne jedinečný, napínavý, zvrátený a suma sumárum ma bavil, takže 4* .

Čára (2017)

Ak by tomu hodili tvorcovia trochu svižnejšie tempo v istých okamihoch tak bych hodil 4*. Vo všeobecnosti som spokojný- od príbehu, cez hudbu, réžie taky dobrá, herci dobrí (myslel som si že combo Maštalýr-Fialová bude miestami iritujúce ale vôbec nie)...

Bright (2017)

Dobrý snímok. Jeden z mála autorov, ktorý si povedal že skúsme dať fiktívnym postavám priestor v reálnom svete a ukážme na spoločenské problémy (aktuálna rasová a sociálna segregácia) netradičným spôsobom. Po niekoľkých minútach úplne zabúdate že sa pozeráte na orkov, elfov a víly ale na “takovej běžnej” den v ghette kam miera strážnici po klasickej koblihe- je to ale zlé?, posúdte sami :) Herecké obsadenie sympatické, ale niekoľko klišéidných pasáží potvrdilo 3* hodnotenie. Napriek tomu pohodový film k nachos a pifku po práci.

Prací automat (2019)

Zaujímavo podaná dráma s aktuálnym problémom z prostredia finančných podvodov. Nepozerá sa to zle, známe tváre vo filme sú určite lákadlom, no napriek tomu dlho vám v pamäti nezostane. Pohodové 3*.

(Ne)matky (2019)

Na osamelých matkách, ktoré si idú vyhodiť z kopýtka do mesta sa ešte niekto baví? :)

Irčan (2019)

Za mňa sklamanie, Réžia, kamera, hudba super, avšak odsýpanie príbehu je pomerne ťažkopádne. Niekedy nestačí len nazbierať staršie herecká esá (ktorí hrajú bravúrne)- chce to viac. Napriek tomu si to pekné 3* zaslúži.