Neúplatní (1987)

Tak som si teda znova pozrel ďalšiu klasiku, a čo viac povedať ako to že som rád že som tento film videl. Film ponúka viacero vynikajúcich momentov (napr. záverečná prestrelka na schodoch), herecké výkony (Connery a Costner to hrajú vynikajúco, Robert De Niro ako Al Capone je proste niečo musíte vidieť) a soundtrack bez ktorého by bol film tiež o niečo chudší. Klasika ktorú musíte proste vidieť. "Prohibícia skončila čo budete robiť teraz?" "Asi si dám panáka"

Poslední zůstává (1996)

Celkom dobrý mafiánsky-akčný film s Willisom. Príbeh je celkom dobrý, John Smith prichádza do mesta kde prv je na jednej z ktorej preskočí na druhu z ktorej sa vráti nas5 až dokým nie je niekde v strede a je sám za seba, názov filmu to opisuje viac než dosť. Nie je to síce nejaký úplne dobrý film, ale rozhodne stojí za pozretie, keďže napríklad taký Willis to tu hraje na jedničku.

Nelítostný souboj (1995)

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov, ktoré kedy vznikli. Film má síce 170 minút ale tie mi vždy zbehnú ako pri nejakom hodine a pol dlhom filme. Je vážna škoda že nevzniklo v týchto rokoch spolu De Niro a Al Pacino až tak nehrali, pretože ten film ponúka jednu z jedinečných chémii medzi postavami. Neil je zlodej ktorý rešpektuje Vincenta, a naopak, Vincent je je policajt ktorý rešpektuje Neila i keď obidvaja robia v úplne odlišnom obore, myslím si že scéna v reštaurácii hovorí za všetko. Film ponúka vynikajúce herecké výkony, legendárne scény a miestami aj nejakú tu hlášku.Tento film podľa mňa definuje "Heist filmy" a celkovo Krimi žáner ako taký. Stará dobra klasika.

Snowden (2016)

Popravde som od tohoto filmu čakal predsa len trochu viac. Som síce spokojný ale chcel som tomuto filmu dať 5* bez nejakých výčitok, no nakoniec som sa rozhodol pre 4*, a prečo? Film začne so Snowdenom ktorý prichádza do hotelu, a vidíme jeho paranoiu z odpočúvania, ani sa mu nečudujem po tom, čo odhalil. Pomocou formy flashbackov sa potom vyrozpráva jeho príbeh. Mňa osobne táto téma dosť zaujala, a film ju podal viac než dobre. Jedine čo to kazí je pár hluchých momentov pred finále, a síce to možno bolo tým že som bol prispatý ale skoro tam pri tej jednej polhodine zaspal. To je fakt asi jediné čo mi tak najviac vadilo, potom som bol ale rád za Postavy ktoré podľa mňa boli napísane dobre. Tento film ponúka ešte niečo výnimočne, a to síce len na pomerne krátko, ale vidíme v ňom Nicolasa Cagea ako hraje nejakú normálnu postavu, a už len to je si myslím že za posledné roky dôvod zapnúť nejaký film :D. Rozhodne film odporúčam, ale nepozerajte ho zaspatý tak ako som ho pozeral ja.

Zjizvená tvář (1983)

Tento 170 minút dlhý epický film s Al Pacinom alá Tony Montanom by som mohol pozerať od rána do večera, viac napísať netreba.

Za každou cenu (2016)

Som veľmi rád že som konečne videl tento film. Hell Or High Water rozhodne nesklamal. Film nemá v podstate žiadne hluché miesta. a od prvej minúty zaujme príbehom ktorý mi na ústach v podstate vyžiaril celkom veľký úsmev. Herci výborny, zaujme každá jedna postava či už je to šerif Jeff Bridges, alebo bratia Chris Pine a Ben Foster. Rozhodne lahôdka ktorú si velmi rád niekedy pripomeniem.

Zúčtování (2016)

Tak na Účtovnika som sa tešil od kedy som na neho videl prvý trailer. Je síce pravda že občas tam je vidno strašne veľa klišé, ale to rozhodne nevadí. Príbeh autistického účtovnika, ktorého hraje Ben Affleck proste má čo ponuknúť, a až na možno jednu-dve také trochu pomalšie pasáže v strede rozhodne nesklame.

Sedm statečných (2016)

Na Sedem statočných som sa strašne tešil od chvíľky kedy som zistil že je v nich aj Denzel Washington. Ten chlap by mohol hrať aj čistica záchodov, aj tak by som mu to žral. Tento film si odomňa zaslúži plných 5, a to hlavne preto že na to že to je remake, kde sa mohlo pokaziť milión vecí, tak sa trochu len tiahne prvá polka ktorá ale vyústi do jednej z najlepších prestreliek za poslednú dobu. ---- Nakoniec som sa priklonil ku štyrom, keďže kino spravilo svoje. Aj tak si stále myslím že je to viac než decentný remake.

Marvel's Luke Cage (2016) (seriál)

Prvý diel bol celkom vpohode, uvidíme či to Luke Cage dotiahne na Daredevila. Potenciál k tomu rozhodne má :). Dopozerané v priebehu dvoch dňoch. Luke Cage ma chytil a až do konca nepustil. Na Daredevila to síce priamo nemá, ale v niektorých veciach je ale aj trochu lepší.