Banshee (2013) (seriál)

Vždy som sa pozeral na tento seriál ale nikdy som sa nemohol prehovoriť aby som zapol aspoň ten prvý diel. Keď som sa ku tomu konečne dostal, tak som si hneď ako prvé povedal ako som tento seriál mohol tak dlho odkladať? Zapol som to a zo začiatku to išlo tak z hľadka no potom sa to rozbehlo. O originalite príbehu ani nehovorím. Každá postava má svoje miesto ktoré má nejaký vplyv na dej. A top postava Lucas Hood.. No tak ako môže byť!

Domek z karet (2013) (seriál)

House of cards je podľa mňa asi to najlepšie po Narcos čo vyšlo z dielne Netflixu. Démonicky Spacey to hrá od prvej sérii najlepšie ako sa len dá, v niektorých scenách som sa až normálne zľakol či to fakt len hrá alebo to myslí vážne. On akokeby ani nehraje Franka Underwooda ale skorej on je Frank Underwood. Od začiatku môžeme sledovať jeho postup od kongresmana na miesto prezidenta, a rozhodne na to nejde z ľahka. Ak príde prekážka, zbaví sa jej, ak sa mu niekto postaví tak ho doslova rozdrtí a nedovolí sa mu väčšinou ani postaviť naspäť na nohy (Lucas Goodwin, Zoe Barnes a ďalšie prípady). “There are two kinds of pain: the sort of pain that makes you strong, or useless pain–the sort of pain that is only suffering." Až na trochu pre mňa slabšiu tretiu sériu, ktorá ale bola predzvesť najlepšej štvrtej série je toto doslova majstrovské dielo.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Peaky Blinders pre mňa začal celkom v podstate nudne, nezaujal ma extra ničím než prostredím. Prvý diel som videl v júni, druhý až v niekedy v septembri ale potom si ma postupne tento seriál namotával až dokým som sa nerozhodol pozrieť tretí diel, ktorým si ma tento seriál získal už naplno. Peaky Blinders je vynikajúci seriál z anglického prostredia, pripomínajúci vďaka dobe Boardwalk Empire. Ale mne príde Peaky Blinders vo viacero veciach lepší, napríklad to prostredie je neokukané a pôsobí pre mňa atraktvínejšie. Najviac seriál ťahá Cillian Murphy, týmto seriálom si ma na sto percent získal, do postavy Tommyho Shelbyho sa doslova vžil. A taktiež i Tom Hardy ako Alfie Solomons, taktiež exceloval v každej chvíľke ktorú dostal. Jediná chyba ktorú má tento seriál je tá, že tých dielov je proste málo!

Machete zabíjí (2013)

Mexický terminátor útočí v plnej sile. Ach, po zhliadnutí tohto filmu som skončil ako keby mi dal Schwarzenegger facku za to, že si mám radšej zapnúť jeho verziu. A čo tam preboha robil Mel Gibson, zablúdil tam asi popri tom, ako hľadal kde je. Fakt som čakal že sa zabavím, ale všetky scény boli až moc absurdné, skrátka úplne nelogické sračky ktoré sa prekrývali ešte viac nelogikou. 1 hviedza aj to len tak tak.

Payday (2013) (seriál)

Taká jednohubka na spríjemnenie dňa.

Plán útěku (2013)

Arnie a Sly to ťahajú spolu, a v tomto filme sa toto duo už ani nedalo ukázať lepšie. Čakal som od toho predsa len trošku viac, ale film bol bez tak vynikajúci.

Pot a krev (2013)

Krásne podarený film s bizarným príbehom. Michael Bay vsadil na dobrú kartu. Počas celého filmu som sa ani na sekundu nezastavil, a neopovážil som sa ani čo len odtrhnúť od filmu. Tak bizarný prípad prepracovaný do ešte lepšieho filmu podľa mňa dlhšie neuvidíme.

Ray Donovan (2013) (seriál)

Po zhliadnutí pilotu som si myslel, že sa to začalo trochu pomalo ale priam fascinujúco. Teraz sa od tohoto seriálu neviem odtrhnúť. Ray Donovan je proste kvalitka, týpek ktorý pracuje všade a podľa vlastných pravidiel od ktorých sa odtrhne málokedy, a tá jeho celá rodinka hlavne jeho bratia, čo viac si od seriálu priať. Pokiaľ sa dokážete do príbehu vžiť, a pochopiť situácie daných postav, je to lahôdka. Dovolím si povedať že Liev si našiel rolu, na ktorú sa nezabudne. V štvrtej sérii bol menší pokles, ale zase pridanie nejakých príbehových prvkov príbeh oživilo. Ray Donovan stále nesklamal, a teším sa na piatu, a stále dúfam že nie poslednú sériu Raya.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Musím uznať že som od tohto filmu očakával aspoň o trochu viac ako mi bolo donesené na tácke. No vytkol by som tomuto filmu viac vecí. Dosť veľa vecí sa tam už ako keby opakovalo, bolo to predvídateľné. Ale inakšie akciou preplnený film zabavil, a nakoniec z toho nevyšiel pre mňa až tak zle. Herecké obsadenie - Vin Diesel, Paul Walker, The Rock a mnoho ďalších, tam zapasovali, no proste, očakával som viac. Uvidíme ako dopadne pokračovanie. 4hviezdy za efekty, a všetko odtrhnúc od "deja vu".