Gli indifferenti (1964)

Komorná dráma zobrazuje morálny úpadok rímskej meštiackej rodiny. Hlava rodiny, vdova Mariagrazia (Goddard), žije so svojimi dvomi dospelými deťmi v šľachtickej vile. Celú rodinu drží v šachu jej mladší milenec Leo (Steiger), ktorý chce vilu predať, aby mu rodina splatila dlh. Bezcharakterný Leo sa už dávno nabažil žiarlivej starnúcej milenky a jeho pozornosť sa upne na jej mladú dcéru Carlu (Cardinale). Jej mladší brat Michele (Milian) najviac trpí ignorantstvom a ľahostajnosťou celej rodiny a nechce sa dívať na jej skázu... Alberto Moravia napísal svoj román "Ľahostajní" v mladom veku a svojim debutom si okamžite získal pozornosť. Psychologická rodinná sonda je vyzretým dielom, čomu sa fašistický režim pred vojnou snažil brániť zákazom. Piata recenzia.

Dámy mají přednost (1963)

Francúzske road movie, trochu podivné, spočiatku svižné, neskôr sa príbeh strácal. Siedme hodnotenie a druhá recenzia.

Tartuffe (1925)

Film umne využíva zápletku Molierovej hry Tartuffe, aby demonštroval náboženské pokrytectvo vo svojom príbehu. Herectvo Emila Janningsa je diabolsky parádne.

The Macomber Affair (1947)

Herecké obsadenie je zárukou kvalitného filmu a teraz to platí dvojnásobne. Hemingwayovu poviedku som nečítal, ale filmové spracovanie sa mi páčilo, dávalo priestor na vykreslenie charakterov postáv, malo svoje vnútorné napätie. Druhá recenzia.

Kavalír pomsty (1942)

Rozhodne pútavý a starosvetsky milý príbeh s atraktívnym Tyronom Powerom. Škoda vágnej strednej časti.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Sú akčné scény, ktoré pomocou kamery dosahujú neuveriteľnú úroveň, majú skvelú akceleráciu a bravúrne tempo. Ale tie prepálené scény, kde na seba protivníci vystrieľajú zásobníky na pár metroch sú desivé a obstáli by len pri paródii. Štvrtý John Wick pôsobí veľmi rozpačito.

Mayday (2023)

V 80-tych rokoch by to bola pecka... dnes je to len slušná akčná spomienka, ktorá neurazí.

Time Lock (1957)

Celý film sa venuje záchrane malého chlapca, ktorý uviazol v bankovom trezore. Je zábavné sledovať s odstupom času, ako prebiehala záchranná akcia a koľko bezpečnostných pravidiel sa porušovalo. Film ide v dobrom tempe, pár replík mal aj začínajúci Sean Connery. Druhá recenzia.

The Solitary Child (1958)

Tajomný príbeh novej manželky na farme, ktorá je opradená ťaživým tajomstvom... Britská jednohubka sa nezaoberá zbytočnými detailami, niekedy na škodu. Druhá recenzia.

25 km/h (2018)

Ako si dvaja súrodenci, ktorí sa príliš nemusia, pustili do plnenia detského sna. Na konci tejto road movie ich čaká prekvapenie... Blahodárna nemecká komédia, ktorá pohladí dušu a roztancuje bránicu.