Matka a syn (1997)

Pozerať Sokurova vyžaduje zrejme značnú trpezlivosť. V poslednom čase je to druhý film od neho, čo som videl a musím priznať, že sledovať ich neskoro v noci je aj značným utrpením. Matka a syn ma však zaujali výtvarnou stránkou, ktorá je azda bezkonkurenčná vo filmovom svete. Dlhé statické zábery na nádhernú krajinu sa vinú celým príbehom... Hm, príbehom... Tu príbeh vlastne neexistuje, sú to len čarovné obrazy prírody či matky so synom. Všetko ostatné sa odohráva v našom vnútri...

Porota (2003)

Slušne natočená súdna dráma. Charizmaticky diabolský Gene Hackman ( s briadkou ) bol vynikajúci.

Kolotoč (2007) (TV film)

Ľahkým humorným spôsobom natočený príbeh o mladých manželoch a ich dieťati, ktoré im "nečakane" vstúpilo do životov. Dialógy medzi ženami, medzi mužmi, či kombinované - sú verne odpozorované zo života a dodávajú príbehu autentickosť.

Mongol - Čingischán (2007)

Azda nebudem spoilerovať, keď prezradím, že osudy Temudžina z jeho detských liet až po dospelosť, je vlastne príbehom slávneho Džingischána. Celý príbeh je točený so slušnou výpravou, kde kostýmy a hlavne dobrá kamera vyniká vo veľkých celkoch, čo dodáva filmu veľkoleposť. Taktiež ma potešil výber exteriérov, vždy som mal pocit, že mongolská step je nezaujímavá ( netvrdím, že film bol točený v Mongolsku ). Výhrady mám voči strihu, hlavne v prvej polovici, myslím, že zábery mali byť niekedy o sekundu-dve dlhšie, aby v divákovi dozneli. A taktiež príliš rýchle časové skoky v príbehu sa dali určite urobiť lepšie. Celkovo ma snímok potešil, určite je príjemným prekvapením.

Skrytá identita (2006)

Nadpriemerná štvorka. Už tretí deň premýšľam, prečo nedať plný počet bodov... Akosi to nejde.

Sunshine (2007)

Klaustrofobická poéma o živote, smrti, nádeji... Sprvu psychologická sonda do života vedcov v kozmickej lodi, potom akčná story, ktorá vrcholí horrorom. Na prvý pohľad sa to zdá neurovnané, ale presnými žánrovými dávkami sa dá uhrať čokoľvek. Danny Boyle to zvláda, síce balancuje medzi žánrami, dokáže však udržať správnu mieru. K dobrému scenáru mu dopomáha skvelý výber hudby Johna Murphyho a Underworldu.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

... a tak som sa prichytil, veď sa neustále smejem, či len usmievam. To je dobrý dôvod k najvyššiemu hodnoteniu. Anglický humor, akčný nárez, inteligencia ale aj nadsadená prepáčená stupidita... to sú atribúty tejto krimi - komédie.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Psychologická sonda do duší "prehratých"... Bezvýchodiskovosť Japoncov na čiernom ostrove, ktorý neveští nič dobrého. Ohromná presila Američanov poskytuje skvelú príležitosť na vykreslenie charakterov obyčajných vojakov aj ich vodcov. Clint natočil o jednej udalosti dva rozdielne filmy, "Listy" sú však oproti "Zástavám" jednoznačne lepším príbehom.

Vlajky našich otců (2006)

Mám pocit, že "americká" verzia dvojpríbehu je príliš patetická, príliš neosobná... Vlajky...sú osobné len vztýčením vlajok, tie scény majú čo do seba, bohužial, Clint ako režisér ma nedokázal vtiahnuť do deja, ako sa mu to podarilo v iných filmoch.