Křižník Potěmkin (1925)

Velmi dobre zabery, skvela hudba, stadovitost davov, ikona sirokych odesskych schodov a tazka propaganda ktora doteraz funguje. Necudujem sa ze bol film dlho zakazany.

Ptáci (1963)

Az na dlhy zaber na vrany na detskej preliezacke pred Bodega Bay School je tento film velmi precenovany. Nelogicke konanie postav; bezcielne poskakovanie v telefonnej budke; Tippi prejde dverami, najde za nimi vtaciky a oprie sa o dvere aby ich nemohla otvorit a ujst, smoking old lady (Ethel Griffies - Mrs. Bundy) co nas zasypava povrchnymi detailami o pocte vtakov v USA a o tom ze "medzi vranami a havranmi su velke rozdiely, napr. obrovsky rozdiel v tom ze vrana je Corvus corone a havran je Corvus frugilegus...". Jo, este a pripity nabozensky fanatik vykrikujuci citaty z biblie o konci sveta bol srandovny. Mozno pred 50 rokmi boli ludia hotovi z trikov s vtacikmi a nevideli povrchnost zvysku filmu, ale na dnesne pomery je ten film DOST slaby. Porovnal by som to mozno s Jurrasic Parkom.

ProSieben FunnyMovie - Eine wie keiner (2008) (TV film)

Podarena parodia na nasilu vtipne stereotypne tinedzerske komedie. Nedosahuje to sice kvalit kultoveho "Dude, Where's My Car?" ale tato latka je postavena prilis vysoko.

Let Fénixe (2004)

Massive Attack bol jednym z vrcholov. Eowyn a neprijemny Dr. House boli skveli, blondaty letecky modelar tiez.

Je těžké být dobrý (2007)

Dobry casting. Dobre zahrane. Pekny film. Len ten mesiac na konci si mohol reziser odpustit.

Sám v temnotě (2005) odpad!

Na uvod podotykam ze tvorbu pana Bolla som az doteraz stastnou nahodou obchadzal, takze som uplne nezainteresovany divak. Toto museli tocit uplne bez scenara! Jednotlive sceny su normalne b-, ale ked sa to posklada dokopy za sebou tak je z toho neopisatelna hovadina (tm). Nedosahuje to sice bazinnej kvality tesne predtym zhliadnuteho azteckeho tyranosaura, ale aj tak je to sila. Este ze v Nemecku uz zrusili danovu vynimku ktora umoznovala financovanie podobnych paskvilov.

Rupert (1991) (seriál)

mne to pripada uplne hlupe a sielane, ale malym detom sa to z neznameho dovodu paci. asi nie som spravna cielova aktegoria, takze davam 50% aspon za tie male deti.

Superswarms (2009) (TV film)

Skvely kusok! Roje skorcov mi okrajovo pripomenuli crichtonovu knizku Prey.

Monday (2000)

dal by som mozno aj **** ale videl som to len od sceny s yakuzakmi