Duna: Část druhá (2024)

Není to 100%, ale 5 hvězdiček si to jako "biják" rozhodně zaslouží, včetně návštěvy kina.

Světlo naděje (2023) (seriál)

Zjednodušeně řečeno asi to nejlepší co bylo v souvislosti s osudem rodiny Frankových natočeno. Tohle můžete bez obav pustit náctiletým a pak můžete začít hodiny a hodiny diskutovat.

State of Play (2003) (seriál)

Na svoji dobu vynikající kus s herci, které už pak spolu nikdy neuvidíte. I po těch letech to s přehledem převálcuje většinu dnešní produkce. Bohužel dostupné amatérské české titulky jsou příšerné.

Životní lekce (2022) (seriál)

Nesouhlasím s recenzí uživatele Tipka. Tenhle seriál není o nesnášenlivosti nebo o armádě, ale o školství a radikalizaci a o tom, že velké průšvihy mají dost často původ v maličkostech a nedorozuměních a že slovo často ublíží víc než ruka. Jde o univerzální téma a není třeba se bát toho, že byste se ztráceli v reáliích minulosti či současnosti Izraele. Pro některé "naše lidi" v ČR může být i v roce 2023 zobrazení školství v Izraeli něco  jako jiný vesmír, kdy se studenti ani učitelé se nebojí mluvit o aktuálních věcech a argumentovat, a studium je propojeno s přípravou na vojenskou službu. Příběh je naprosto univerzální. Jde o různé chápání svobody jednotlivce, o radikální polarizaci názorů, kterou dnes vidíme všude kolem sebe, o porušování lidských práv ve jménu zájmů státu a o manipulaci s informacemi v médiích. Není to pro diváky thrillerů, marvelovek a fantasy, kteří se tady prostě nemají čeho chytit. Je to pro ty, kteří se nevyhýbají realitě, přemýšlejí o současném světě. Některé věci jsou jen odkryté a nejdou do hloubky, ale to na prostoru šesti dílů asi ani není možné. Má to bonus ve výborných hereckých výkonech.

The Virtues (2019) (seriál)

Již mnohokrát popsané téma zneužívání dětí stojí za zhlédnutí díky hereckému představení Stephena Grahama a výbornému scénáři. Někde na hraně 4 a 5 hvězdiček.

Sherwood (2022) (seriál)

Z mého pohledu po delší době britská minisérie, která má tak nějak hlavu a patu, a smysluplné herecké podání. Asi je to spíše na 4 hvězdy, ale když si tak procházím jakým kusům jsem je letos dal, tak si tohle zaslouží trochu mírné nadhodnocení. 85%

Elvis (2022)

Není to životopisný film, pár věcí mi tam schází, ale je to skvělé filmové řemeslo a velkou část stopáže i umění.

Ruská panenka - Série 2 (2022) (série)

Skvělá sezóna, není to 100%, ale lepší než první, z mého pohledu ano, zejména pokud je pravdivé info, že jde o autorský scénář.