• Krátkometrážní

Ran (1985)

Skvělé kostýmy,herecké výkony,bojové scény a skvělá výprava,to se Ranovi musí nechat,ale tentokrát mě Kurosawa poprvé a doufám,že i naposledy obrovky nudil a nepochopil jsem co měl ten film vůbec znamenat.

Snídaňový klub (1985)

Příjemná skládačka teen osudů protkaná atmosférou osmdesátých let. Škoda, že tvůrci netlačili na pilu více. Skvělé vystavěný námět by to jistě ustál a barvitě poskládaná parta studentů také.

Naušika z Větrného údolí (1984)

Ač jedno z prvních,tak pro mě vrcholné dílo Miazakiho režísérské tvorby.Užásně pestrobarevný svět naplněn fantazií a originalitou na milion anime filmů.Kdekdo by se měl z Nausicyy poučit.Vyjímečná záležitost!

Stop Making Sense (1984)

Hlava mi nebere, že jsem do svých dvaceti let neměl ponětí o tom, že Jonatham Demme a Talking Heads stvořili nejoriginálnější hudební dílo, které si lze představit. Rád bych někdy zašel na kafe se střihačkou tohoto veledíla a pověděl jí, že lépe už svou práci dělat nelze. Geniálně nasmímaná performance jedněch z nejlepších hudebníků světa.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál) odpad!

Jeden z těch mnoha nechutných seriálů o VB,kterým nás bolševici 30 let úspěšně krmili.

Vítr v kapse (1982)

Vítr v kapse měl být generačním filmem, filmem, ke kerému by mladí vzhlíželi, dospělí odsuzovali a staří nechápali. Místo toho je jen falešnou vitrínou socilistické šedi. Potenciál se hold v bolševické režii těžko prosazoval.

Krvavá svatba (1981)

Úžasné,perfektní,dokonalé.Carlos saura natočil aboslutně unikátní film se skvělými herci,bezchybnou choreografií a okořenil hudbou,kterou jsem jen velmi těžce dostával ven z mé hlavy,prostě film,který vás dostane do varu i když máte zrovna špatnou náladu.

Obyčejní lidé (1980)

Filmový zázrak! Milý,dojemný a emocemi nabušený,přesto bez kapky patosu.Když vezmu v potaz, že to byl Redfordův debut, mé sympatie a obdiv ještě rostou. Jinak Timothy Hutton podává jeden z nejpůsobivějších herekých výkonů vůbec.